Washington BlackAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Washington Black
Tekst
Washington Black
E-book
32,90  23,03 
Szczegóły
Opis książki

Finalistka Nagrody Bookera, jedna z ulubionych książek Baracka Obamy.

„Wybitna powieść. (…) Washington Black kryje bezmiar uczuć.” -Entertainment Weekly

Inspirująca opowieść o wolności i odkrywaniu samego siebie.” -Time

„Błyskotliwa. Pełna prawd i zdumiewających zjawisk.” -San Francisco Chronicle

„Żywy obraz niewolnictwa, równie wstrząsający jak ten przedstawiony w Kolei podziemnej Colsona Whiteheada, przeobraża się w powieść przygodową i opis wędrówki bez granic, od którego nie możesz się oderwać.” -The Guardian

Eduygan stworzyła wspaniałą powieść przygodową, z fantazją i wrażliwością opisując losy swojego młodego, aspirującego do lepszego życia bohatera.

11-letni Wash – George Washington Black – niewolnik z plantacji trzciny cukrowej na Barbadosie jest przerażony, gdy zostaje wybrany na służącego przez brata swojego pana, lecz później ze zdziwieniem przekonuje się, że Christopher Wilde to miłośnik przyrody, badacz, wynalazca i abolicjonista. Z czasem – mimo przepaści, która ich dzieli – obaj zaczynają dostrzegać w sobie człowieczeństwo.

Gdy ktoś nieoczekiwanie ginie i za głowę Washa zostaje wyznaczona nagroda, obaj muszą wszystko rzucić i salwować się ucieczką. Powieść, której akcja rozgrywa się na obszarze ciągnącym się od Karaibów po mroźną Arktykę i od Londynu po Maroko, opowiada o odnajdywaniu siebie i zdradzie, o miłości i przebaczeniu oraz o życiu, które runęło i na nowo się odrodziło.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 14 sierpnia 2020
  • ISBN: 9788381397247
  • Tłumacz: Bohdan Maliborski
  • Lektor: Marcin Popczyński
  • Wydawca: Świat Książki
  • Spis treści
Esi Edugyan "Washington Black" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Washington Black
E-book
32,90  23,03 
Romuald Sochaczewski
30 listopada 2020

Świetna książka, poruszająca tematyka niewolnictwa i traktowania osób czarnoskórych. Temat ciężki, ale myślę, że bardzo ważny i aktualny również dzisiaj. Opowieść przepiękna.. o przyjaźni, miłości i wielu przeszkodach, które stoją na drodze ku szczęściu. Ponoć książka była inspirowana prawdziwą historią, co czyni ją jeszcze ciekawszą. Świetny wątek przygodowy, który śledziłem z zapartym tchem. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę