Kiedyś wrócisz tu... Część 1 + CD Podręcznik do nauki języka polskiego dla średnio zaawansowanychPDF

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kiedyś wrócisz tu... (cz. I) jest podręcznikiem do nauki języka polskiego dla średnio zaawansowanych obcokrajowców. Jest to poprawiona i uzupełniona wersja podzielonego na dwie części podręcznika Kiedyś wrócisz tu... (wyd. I, 1997). Zawiera osiem lekcji z zachowaniem poprzedniego układu, czyli każda lekcja składa się z trzech części:

- komunikacyjnej, w której znajdują się fragmenty artykułów prasowych i ćwiczenia komunikacyjne, utrwalające poprawne użycie nowych zwrotów i wyrażeń oraz zachęcające do dyskusji;

- tekstowej, zawierającej tekst, omówienie nowego słownictwa i frazeologii, propozycje ćwiczeń pisemnych i ustnych oraz wiersze;

- gramatycznej, zawierającej wiadomości gramatyczne oraz liczne i różnorodne ćwiczenia


Na końcu zamieszczony jest klucz z poprawnymi odpowiedziami. W porównaniu z poprzednią wersją przekształcona została część komunikacyjna, w której m.in. dodano informacje na temat użycia odpowiednich form gramatycznych w niektórych zwrotach i ćwiczeniach. Dokonano także zmian części fragmentów artykułów prasowych na bardziej aktualne, które poruszają tematy pobudzające do dyskusji. Podręcznikowi towarzyszy płyta CD z wybranymi tekstami i wierszami.


Audiobook do pobrania: https://universitas.com.pl/produkt/1286/Kiedys-wrocisz-tu-cz-I-Gdzie-nadwislanski-brzeg-B2/


Rozmaitość proponowanych zagadnień w części komunikacyjnej i tekstowej, klarowność komentarza gramatycznego, bogactwo i różnorodność ćwiczeń we wszystkich trzech częściach oraz dołączenie płyty CD sprawia, że część I podręcznika „Kiedyś wrócisz tu...” stanowi cenną pomoc w nauce języka polskiego jako obcego/drugiego zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 czerwca 2020
  • ISBN: 978-83-242-1807-3
  • Całkowity rozmiar: 3 MB
  • Całkowity liczba stron: 284
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Universitas
Ewa Lipińska "Kiedyś wrócisz tu... Część 1 + CD Podręcznik do nauki języka polskiego dla średnio zaawansowanych" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę