Korona śniegu i krwi

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Korona śniegu i krwi
Korona śniegu i krwi
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 84,90  67,92 
Korona śniegu i krwi
Korona śniegu i krwi
Audiobook
49,90  36,43 
Szczegóły
Opis książki

Czasy Wielkiego Rozbicia. Potężne ongiś królestwo w sercu Europy rozpadło się na księstwa, którymi władają skłóceni ze sobą Piastowie. Od wielu lat Polska nie ma króla.

Na opustoszały tron padają pożądliwe spojrzenia sąsiednich władców. W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z nimi zapomniane przez stulecia demony. Z herbów schodzą bestie, by w walce wspomóc swych panów. Sieć intryg coraz ciaśniej zaciska się wokół młodego

księcia Starszej Polski Przemysła II.

Święte księżne, grzeszni książęta i szlachetni rycerze. Jaką rolę odgrywa wielki ród Zarembów o skrzętnie skrywanych początkach? Czy minezingerzy zaśpiewają pieśń zwycięską czy też chmury nad tronem pogrążą królestwo

w wiecznym mroku?

Czas rozpocząć bój o koronę, najwyższy czas zjednoczyć królestwo…

„Cherezińska ma niezwykły dar dynamicznego obrazowania politycznej gry w dawnych wiekach w sposób ukradziony ze współczesnych filmów akcji. Z wyczuciem tka własną fabularną opowieść, w której jest miejsce na silnie zarysowane drugo- i trzecioplanowe postaci, na elementy nadprzyrodzone i magiczne, na momenty wzniosłe i przyziemne, na walkę

i seks, na przyjaźń, zdradę i nienawiść. Powieść liczy ponad siedemset stron i wierzcie mi, że chciałoby się drugie tyle”.

salon24.pl

„Autorka trzyma się faktów, lecz i wypełnia całe mnóstwo białych plam. Robi to tak wprawnie, że tę historię śledziłam jak szekspirowską tragedię albo przedni film sensacyjny. A w postaciach kobiecych – zwłaszcza w świętej Kindze – zakochałam się po uszy”.

Marta Mizuro, Najciekawsze książki, „Zwierciadło”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Elżbieta Cherezińska "Korona śniegu i krwi" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Korona śniegu i krwi
Audiobook
49,90  36,43 
Książka należy do serii
«Odrodzone Królestwo»
Niewidzialna korona
Wojenna korona
Odrodzone królestwo
-5%
Norbert Bazan
01 czerwca 2021

Jestem pod ogromnym wrażeniem tej powieści i ogromu pracy, jaki włożyła autorka. Absolutnie rewelacyjna powieść historyczna, fantasy, obyczajowa. Genialne połączenie gatunków. Bazę stanowi XIII-wieczna historia Polski, niezbyt dokładnie znana – autorka sprytnie wypełniła białe plamy w historii Polski wydarzeniami prawdopodobnymi, okrasiła wątkami fantasy – nawiązując z kolei do wierzeń słowiańskich – pojawiają się bóstwa starosłowiańskie, kapłanki kultywujące pogańskie obrzędy, mistyka Słowian… i mistyka chrześcijańska. Wszystko opowiedziane językiem prostym a jednocześnie malowniczym. «Korona śniegu i kwi» to naprawdę świetna książka, taka polska «Gra o tron». Bardzo polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę