Odrodzone królestwo

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Odrodzone królestwo
Odrodzone królestwo
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 78,90  63,12 
Odrodzone królestwo
Audio
Odrodzone królestwo
Audiobook
Czyta Filip Kosior
39,90  29,13 
Szczegóły
Opis książki

Trzy wrogie siły wypowiadają wojnę Królestwu

Rozpoczyna się starcie o przyszłość korony

Stary król rusza na swą największą wojnę

Władysław nie zdejmuje wojennej korony i nie daje się zwieść rozejmom. Przygotowuje się do wielkiej wojny z Zakonem. Jemioła walczy o życie Kazimierza z coraz mroczniejszymi siłami. Zawiera z królem sojusz przeciwko Krzyżakom i wojownikom Starców Siwobrodych.

W tym samym czasie w Malborku toczy się zażarta walka o wizję Zakonu. Wielki mistrz zostaje zamordowany, a jego następca kończy politykę ugody. Wystawia przeciw Polakom wielką armię.

Król Jan Luksemburski hołduje Śląsk, z rozmachem zdobywa północną Italię i wzmocniony sukcesami zwraca wzrok na Królestwo Polskie. Nowy mistrz proponuje mu coś więcej niż sojusz – rozbiór Królestwa. Rikissa decyduje się na ryzykowną grę.

Płoną miasta, wsie i katedry. Wojownicy Trzygłowa tańczą na ołtarzach kościołów. W wielkiej wojnie każdy dzień jest nieprzewidywalny, nawet ostateczna bitwa do której pod Płowcami stają Zakon i Królestwo.

Odrodzone Królestwo to finałowa część pięciotomowego cyklu pod tym samym tytułem. Powieść przeprowadza nas przez świat średniowiecznych intryg od północnej Italii przez litewską Wielką Puszczę, krzyżackie zamki i wawelskie zbrojownie. Świat chrześcijański i pogański splatają się ze sobą jeszcze silniej, niż wcześniej.

Walka z Zakonem wchodzi w decydującą fazę, a Elżbieta Cherezińska po raz kolejny udowadnia, że na polu bitwy czuje się równie dobrze, co w zamkowych komnatach.

Wracają wątki i bohaterowie, znani z poprzednich tomów. Wszystkie tajemnice zostaną rozwikłane, misterne intrygi ujrzą światło dzienne, a nawet przypadkowe zdarzenia sprzed lat odegrają zaskakująco ważną rolę w wielkim finale cyklu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 listopada 2020
Elżbieta Cherezińska "Odrodzone królestwo" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Odrodzone królestwo
Audiobook
Czyta Filip Kosior
39,90  29,13 
Książka należy do serii
«Odrodzone Królestwo»
Niewidzialna korona
Wojenna korona
Odrodzone królestwo
-5%
Hanna Kosa
01 czerwca

Cykl, który można nazwać naszą rodzimą «Grą o tron» :-) Fascynująca epicka opowieść, napisana z niesłabnącym rozmachem. Prawda historyczna idealnie współgra z fikcją literacką. Jest to wciągający thriller, intrygujący kryminał, dobra powieść obyczajowa i historyczna w jednym. Elżbieta Cherezińska ma niezwykły talent do ożywiania historii oraz znanych postaci historycznych. Tam, gdzie źródła zostawiły nas z białymi plamami, tam autorka z ogromnym kunsztem przedstawia możliwy przebieg wydarzeń. Gdyby uczniowie dostali możliwość przeczytania chociaż jednej powieści autorki, z pewnością bardziej zainteresowaliby historią.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę