Irlandia

Tekst
Z serii: Dublin #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fascynująca kontynuacja bestsellerowego Dublina

Porywająca irlandzka saga przedstawiająca ludzkie losy od XVII wieku aż do współczesności. Opowiada o wielu rodach podzielonych religią czy doświadczonych tragicznymi wydarzeniami, jakich nie brakowało w irlandzkiej historii.

Edward Rutherfurd wspomagając się wiedzą czołowych historyków, kreśli rys Irlandii od przybycia Cromwella, przez stulecia ucisku, wielki głód aż po Powstanie wielkanocne i powołanie niepodległego państwa.

Ta napisana z wielkim rozmachem, pełna znakomicie narysowanych postaci powieść, aż kipi od historycznych szczegółów. To książka, która zaspokoi apetyty wszystkich miłośników literatury historycznej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 13 listopada 2019
  • ISBN: 9788380159273
  • Tłumacz: Elżbieta Smoleńska
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Edward Rutherfurd "Irlandia" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Laura Asnyk
23 marca 2020

Kontynuacja «Dublina», czyli opowieści o Irlandii oraz jej mieszkańcach, którzy zmieniali w obliczu historycznych zmian w kraju, a wcale nie były one łagodne. Autor pokazał walkę o wolność, prześladowania, wielki głód… Nie tylko Polska ma skomplikowaną historię. Zachęcam wszystkich do przeczytania.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę