Dublin

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ta epicka opowieść zaczyna się w przedchrześcijańskiej Irlandii, w czasach gdy ze wzgórza Tara wyspą władali srodzy i potężni Najwyżsi Królowie. Jej początkiem są losy dwojga kochanków, Conalla z arystokratycznego rodu i olśniewającej Deirdre, a w ich historii pobrzmiewa echo pradawnej celtyckiej legendy o Cuchulainnie. Rutherfurd zabiera stąd czytelnika w fascynującą podróż przez stulecia. Misternie splecione losy kolejnych pokoleń bohaterów – druidów i wodzów plemiennych, mnichów i przemytników, kupców i najemników, szlachty, buntowników i zwyczajnych tchórzy – rozgrywają się na wielobarwnej scenie, jaką są dzieje największego irlandzkiego miasta.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380159235
  • Tłumacz: Elżbieta Smoleńska
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Edward Rutherfurd "Dublin" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Szmaragdowa Seria»
Paryż
Rosja
Londyn
-5%
Denis Guzinski
05 maja 2020

Po świetnych poprzednich publikacjach Edwarda Rutherfurda, takich jak «Nowy Jork», «Paryż», «Londyn», «Rosja», czas przyszedł na «Dublin». Tym bardziej z zaciekawieniem sięgnąłem po tę książkę, ponieważ niewiele wiedziałem o stolicy Irlandii wcześniej. Ta zielona wyspa ma bardzo długą, zróżnicowaną i bogatą historię, z takim tematem autor poradził sobie rewelacyjnie, co jest nie lada wyzwaniem. Czytałem kolejne strony z zainteresowaniem i przyjemnością, wkręciłem się w magiczną atmosferę druidów, celtyckie legendy i niebezpieczne wyprawy Wikingów. Książka zdecydowanie godna polecenia. Na pewno sięgnę po kolejne, jak tylko zostaną przetłumaczone.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę