3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

LITHIUM ZAPOMNIANY PIERWIASTEK. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg.

Audio
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Mimo, iż lithium jest pierwiastkiem śladowym, okazuje się on wszechobecny w przyrodzie i bardzo ważny dla zdrowia organizmu człowieka. Lit występuje w niewielkich ilościach w wodach gruntowych (tylko na pewnych terenach). Okazuje się, iż od jego stężenia w danej lokalizacji, może zależeć nastój jej mieszkańców, Znajduje się on również w niektórych warzywach, które również mają swoje stężenie większe lub mniejsze w zależności od szerokości geograficznej, a nawet pory dnia czy nocy.

Naukowcy udowodnili, że lit zawarty w wodzie morskiej i w soli kamiennej lub morskiej ma spore znaczenie dla organizmu człowieka, a w szczególności dla mózgu i układu nerwowego. Jako sojusznik mózgu,  wspomaga stabilizację nastroju i jest antydepresantem. Polecany w diecie w przypadku chorób umysłowych, m.in. w chorobie dwubiegunowej (AChD), w ADHA, w autyzmie czy też w innych chorobach psychicznych, jak też w chorobie Alzheimera (lit zapobiega fosforylacji białka tau występującego prawie wyłącznie w komórkach nerwowych) i Parkinsona oraz w SM (stwardnienie rozsiane).

Lit jest potrzebny do zachowania płodności, jest ważny w pierwszych etapach rozwoju zarodka, Jego niedobór może przyczyniać się do niskiego wzrostu u dzieci a nawet do zahamowania wzrostu. Lit ma też swój współudział w procesach trawienia i przyswajania składników pożywienia.  Bierze udział w transportowaniu witamin B12, B8 i B9 do komórek.  Już małe dawki litu przynoszą masę korzyści i są całkowicie bezpieczne. Większe dawki nie są zalecane. Stąd najbezpieczniejsze jego formy powinny pochodzić ze źródeł naturalnych, czerpane z wody i pożywienia.


SPIS TREŚCI:

1. Co łączy jony litu z elektrolitami?  

2. Historia stosowania litu w medycynie

3. Co wspólnego mają elektrolity z litem?

4. Działanie ochronne litu przed degeneracją neuronów w mózgu. 

5. Czy lit może być jednym z najcenniejszych minerałów dla mózgu i serca?

6. Neuroochronne działanie soli litu dla mózgu i układu nerwowego w profilaktyce chorób Stwardnienia Rozsianego, Alzheimera, Parkinsona, ADHD i autyzmu.

7. Skuteczność soli litu w profilaktyce przeciwdziałania stresu oksydacyjnego w organizmie

8. Zastosowanie soli litu w Zespole Chorób Metabolicznych, w skazie moczanowej, w podagrze (dna moczanowa), w cukrzycy i chorobach układu krążenia, w padaczce (epilepsja), w bólach głowy i w chorobach nerek.

9. Jaka jest zależność obecności stężenia litu w wodzie pitnej w odniesieniu do występowania, nadmiernych stresów, nerwic, depresji i chorób psychicznych?

10. Jak zapobiegać nadkwasocie oraz wrzodom żołądka i dwunastnicy za sprawą soli litu?

11. Badania naukowe nad działaniem związków litu w organizmie człowieka.

12. Rola litu, jako roślinnego bioenergoterapeuty w procesie trawienia, wytwarzania energii w komórkach i w budowie ciała.

13. Czym jest węglan litu, jako terapeutyk normotyczny stabilizujący zaburzenia nastroju w chorobie afektywnej dwubiegunowej (ChAD)?

14. Zalecenie dietetyków i farmakoterapeutów oraz przeciwskazania.

15. Podtrzymanie prawidłowych funkcji organizmu za sprawą jonów litu.

16. Gdzie w żywności możemy znaleźć lit?


O autorze:


Dr Renata Zarzycka od lat 80tych ubiegłego wieku pasjonuje się medycyna naturalną, ziołolecznictwem i kulturą profilaktyki zdrowia, pomagając w tym zakresie ludziom na całym świecie. Jest doktorem w dyscyplinie naukowej Komunikacja Społeczna i Nauki o Mediach oraz akredytowanym Coachem Biznesu oraz dyplomowanym Mediatorem i Negocjatorem po studiach na WSIiZ. Jednocześnie jednym z najskuteczniejszych polskich menedżerów i motywatorów oraz wykładowcą, szkoleniowcem i dobrym mówcą. Prowadzi indywidualne spotkanie, sesje terapeutyczne, konsultacje dietetyczne oraz z medycyny naturalnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zdrowia psychicznego  (umysł, emocje, energia, duchowość) oraz profilaktyki zdrowia ciała i duszy o naszych uczuciach ("Patrz sercem"). Uczy umiejętności zarządzania emocjami.

Na ten temat prowadzi audycje w mediach w formie PODCAT'S na setkach platform podcastowych w całym świecie m.in. SpotiFy, ma swoje audiobooki i ebooki na StoryTel, Legimi, Virtualo, Empik, Audioteka, Publio-Agora i wielu innych księgarniach online.

Więcej: https://renatazarzycka.com

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 stycznia 2022
  • ISBN: 978-83-7853-601-7
  • Lektor: Dr Renata Zarzycka
  • Redaktorzy: Dr Renata Zarzycka, Akademia Rozwoju Coaching Zycia
  • Wydawca: Akademia Rozwoju Coaching Zycia
Dr Renata Zarzycka "LITHIUM ZAPOMNIANY PIERWIASTEK. Stabilizator nastroju, antydepresant i sojusznik zdrowego mózg." – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę