Szkarada z głębi

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Powieść fantastyczno-przygodowa dla dzieci 9-13 lat .


Dwaj bracia, Tomek 11 lat i Paweł 14 lat, wyjeżdżają na wakacje nad polskie morze.


W czasie sztormu, zostają wyrzucone na brzeg żółte okulary. Tomek je znajduje i gdy zakłada na nos, w ich szkłach zaczynają pokazywać się dziwne obrazy. Między innymi widzi małą rybkę trzymającą w pyszczku złoty łańcuszek, na którym znajduje się złoty kluczyk. Tomek czuje, że rybka prosi go o pomoc. Okazuje się, ze bezpieczeństwo mieszkańców podwodnego świata zostało zagrożone. Powróciła Szkarada.


Niesamowite i momentami niebezpieczne przygody, dziwne zjawiska, morskie potwory, a nawet prawdziwy smok. To wszystko sprawia, ze wyprawa chłopców przeradza się w prawdziwą walkę o przetrwanie dla podwodnego świata.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7859-443-7
  • Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo
  • Spis treści
Dorota Mularczyk "Szkarada z głębi" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Niecisław Niedzielski
28 listopada 2019

Książkę czytałem dzieciakom przed snem. Muszę przyznać, że naprawdę pobudza wyobraźnię, bardzo spodobała się zarówno mi jak i dzieciom. Jest to coś w rodzaju przygodówki, ale z fantastycznymi elementami. Opowieść o dwóch młodych chłopcach, którzy pewnego dnia znajdują na plaży żółte okulary. Przedmiot okazuje się być niezwykły i niósł także pewną wiadomość dla ich znalazcy. Akcja toczy się w podwodnym świecie, pięknie opisanym przez autora. Polecam miłośnikom przygód.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę