Brian Herbert

Brian Herbert

Brian Herbert to amerykański autor książek o tematyce science-fiction oraz kontynuator rozpoczętego przez swojego ojca cyklu «Diuna». Brian ... Szczegóły

O autorze

Brian Herbert to amerykański autor książek o tematyce science-fiction oraz kontynuator rozpoczętego przez swojego ojca cyklu «Diuna».

Brian Herbert urodził się w 29 czerwca 1947 roku w Seattle. Jest synem znanego pisarza science-fiction Franka Herberta, któremu w 2003 roku poświęcił biograficzną książkę «Dreamer of Dune: The Biography of Frank Herbert».

W 1967 poślubił Jan Herbert, obecnie mają trójkę dzieci. Autor ma starszą siostrę, Penny oraz młodszego brata. Bruce Calvin Herbert, młodszy brat, zmarł na AIDS w 1999 roku. Pisarz obecnie mieszka w Waszyngtonie.

Twórczość

Poza autorskimi powieściami jak «Sidney's Comet», «Man of Two Worlds» (napisaną z ojcem) oraz «Sudanna Sudanna», Brian Herbert jest znany również z bazującej na notatkach swojego ojca kontynuacji serii «Diuna» wraz z Kevinem J. Andersonem, po śmierci Franka Herberta. Duet pisarzy rozpoczął współpracę od trylogii «Preludium do Diuny» wydawaną w latach 1999–2001 oraz «Legendy Diuny» w latach 2002–2004.

Brian Herbert jest wielokrotnym zdobywcą pierwszych miejsc na liście bestsellerów New York Times oraz laureatem wielu prestiżowych nagród z dziedziny scence-fiction.

Publikacje

Brian Herbert jest autorem takich książek jak m.in.:

  • Trylogia "Preludium do Diuny " (Ród Atrydów, Ród Harkonnenów, Ród Corrinów)
  • Trylogia «Legendy Diuny» (Dżihad Butleriański, Krucjata przeciw maszynom, Bitwa pod Corrinem)
  • Tetralogia «Bohaterowie Diuny» (Paul z Diuny, Wichry Diuny, The Throne of Dune, The Golden Path of Dune)
  • Trylogia «Wielkie Szkoły Diuny» (Zgromadzenie żeńskie z Diuny, Mentaci Diuny, Nawigatorzy Diuny)
  • "Blood on the Sun"
  • "The Garbage Chronicles "

Pobierajcie, kupujcie i czytajcie książki Briana Herberta na serwisie LitRes. A dla tych, którzy wolą słuchać proponujemy szeroką bazę audiobooków.