Do GwiazdTekst

Z serii: Skyward #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Bestsellerowy autor, Brandon Sanderson powraca z opowieścią o nieustraszonej dziewczynie, która chce zostać pilotem myśliwca w czasach najazdu ludzkości przez okrutną rasę obcych

Świat Spensy jest atakowany od setek lat. Obcy zwani Krellami przypuszczają jeden powietrzny atak za drugim, prowadząc niekończącą się kampanię, której celem jest zagłada ludzkości. Jedyną obroną przed nimi są eskadry myśliwców walczące z wrogiem w przestworzach. Piloci są bohaterami niedobitków ludzkiej rasy.

Spensa zawsze marzyła, że zostanie jedną z nich, że będzie latać i dowiedzie swojej odwagi. Jednak ciąży na niej niesława jej ojca – zestrzelonego przed wieloma laty pilota, który nieoczekiwanie zdezerterował, praktycznie przekreślając szanse Spensy na przyjęcie do szkoły pilotów.

Ludzie nigdy nie pozwolą Spensie zapomnieć o tym, co zrobił jej ojciec, lecz ona mimo to postanowiła latać. A Krelle właśnie to umożliwili. Podwoili liczebność swojej powietrznej armady, jeszcze bardziej zagrażając światu Spensy. Rozpaczliwa walka ludzkości o przetrwanie pozwoli spełnić jej marzenie życia…

Do Gwiazd to przygoda, której nie chcecie przegapić. Wszystkim miłośnikom fantastyki spodoba się ten niezwykły melanż fantasy i hard SF, ukazujący, jak Spensa uczy się, co oznacza prawdziwa odwaga”.

TOR.COM

„W tym pełnym dynamicznej akcji pierwszym tomie nowej trylogii Sanderson przedstawia sympatyczną młodą bohaterkę oraz szereg niezapomnianych postaci – włącznie z zabawnym robotem mającym obsesję na punkcie grzybów – na tle dramatycznej walki o przetrwanie ludzkiej rasy”.

PUBLISHERS WEEKLY

„Brandon Sanderson jak zawsze tworzy unikalny i interesujący świat, który poznajemy wraz z dojrzewającą główną bohaterką… Świetna zabawa i pełna emocji podróż dla tych z nas, którzy w głębi serca pozostali dziećmi”.

BEST FANTASY BOOKS

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788381167390
  • Tłumacz: Zbigniew Królicki
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Brandon Sanderson "Do Gwiazd" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Angelika Bieda
13 sierpnia 2020

"Do Gwiazd" to jedna z tych lektur, od których nie sposób oderwać się podczas czytania. Historia młodej dziewczyny – Spensy, której świat jest pod terrorem obcych. Ofensywę tworzą niedobitki rasy ludzkiej kierujący myśliwcami. Dziewczyna od zawsze chciała dowieść swojej odwagi i zasiadać za sterami jednego z samolotów, jednak jej szanse na przyjęcie do szkoły pilotów są nikłe, ze względu na opinie jej ojca, który niegdyś zdezerterował z tej funkcji. Dla mnie «Do gwiazd» to science-fiction z bardzo oryginalną fabułą, akcja jest dynamiczna i nie daje się nudzić, a wymyślony przez autora świat przedstawiony naprawdę robi wrażenie. Głowna bohaterka daje odczuć cały wachlarz emocji oraz poczuć przygodę w świecie najazdu obcych. Szczerze polecam fanom gatunku.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę