Основной контент книги Podzielone społeczeństwo w obrazie mediów III i IV RP
Tekst PDF

Objętość 21 strona

0+

Podzielone społeczeństwo w obrazie mediów III i IV RP

Niedostępne w sprzedaży

O książce

Książka dotyczy podziałów społecznych, w szczególności procesu ich konstruowania we współczesnych polskich tożsamościowych mediach. Wytwarzane w środkach masowego przekazu obrazy odnoszące się do stron politycznego sporu wzmacniają upraszczający, dychotomiczny wizerunek spolaryzowanego społeczeństwa. W publikacji znajdują się analizy prezentujące mechanizmy wykorzystywane w procesie dyskursywnego wytwarzania podziałów społecznych. Na przykładzie artykułów z polskich tygodników opinii omówiono stosowane w tożsamościowej prasie narracje, praktyki ramowania oraz kategoryzacje, służące do legitymizowania własnych opisów rzeczywistości i odmowy prawomocności dla wypowiedzi politycznych i medialnych oponentów. Dominacja dyskursu polaryzacyjnego w mediach skutkuje powstaniem obrazu podzielonego społeczeństwa, dla którego coraz bliższy wydaje się scenariusz długotrwałego rozłamu.

Publikacja jest adresowana do badaczy społecznych, a przede wszystkim socjologów i studentów socjologii zainteresowanych dyskursywnie konstruowanymi podziałami w polskim społeczeństwie, a także do osób, które chcą poznać mechanizmy wytwarzania podziałów społecznych w mediach.

Zaloguj się, aby ocenić książkę i zostawić recenzję
Książka Marcin Kotras «Podzielone społeczeństwo w obrazie mediów III i IV RP» — pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zostaw komentarze i recenzje, głosuj na ulubione.
Ograniczenie wiekowe:
0+
Data wydania na Litres:
22 września 2023
Objętość:
21 str.
ISBN:
978-83-8331-051-0
Całkowita liczba stron:
21
Właściciel praw:
OSDW Azymut
Format pobierania:
pdf
Audio
Średnia ocena 4,2 na podstawie 376 ocen
Szkic, format audio dostępny
Średnia ocena 4,6 na podstawie 211 ocen
Tekst, format audio dostępny
Średnia ocena 5 na podstawie 441 ocen
Tekst, format audio dostępny
Średnia ocena 4,3 na podstawie 490 ocen
Audio
Średnia ocena 5 na podstawie 434 ocen