Основной контент книги Powszechna historia państwa i prawa
Tekst PDF

0+

Powszechna historia państwa i prawa

Niedostępne w sprzedaży

O książce

Książka to 12 wydanie podręcznika autorstwa pana prof. Michała Sczanieckiego. Publikacja ta, stanowiąca owoc głębokiej wiedzy, erudycji, długich lat doświadczeń nauczania akademickiego i przemyśleń Autora nad optymalną formą dydaktyczną podręcznika, przekazuje bogactwo materiału, obejmującego dzieje ustrojów państwowych całego kręgu naszej kultury prawnej, w sposób jasny, przystępny, ułatwiający czytającemu przyswojenie wiedzy o przedmiocie, a także wydobywanie zeń najistotniejszych treści.



 Dzieło jest adresowane zarówno do studentów prawa, jak i do szerszego kręgu odbiorców, zwłaszcza prawników zainteresowanych dziejami urządzeń ustrojowych cywilizacji europejskiej.



"Opus vitae prof. Sczanieckiego, jakim jest jego podręcznik, mimo upływu ponad połowy stulecia od jego powstania, nadal zachowuje swoje wyjątkowe walory dydaktyczne i nie przestaje być podstawowym źródłem wiedzy o dziejach ustrojów państwowych i kultury prawnej naszego kręgu cywilizacyjnego. Uznając taki jego charakter, wydało się wskazane uzupełnienie niektórych jego fragmentów o opis zmian ustrojowych, jakie dokonały się w międzyczasie w niektórych krajach Europy i w Stanach Zjednoczonych".

 Ze wstępu Pana prof. dr hab. Marka Wąsowicza

Zaloguj się, aby ocenić książkę i zostawić recenzję
Książka Katarzyna Sójka-Zielińska, Michał Sczaniecki «Powszechna historia państwa i prawa» — pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zostaw komentarze i recenzje, głosuj na ulubione.
Ograniczenie wiekowe:
0+
Data wydania na Litres:
14 czerwca 2022
ISBN:
978-83-8286-580-6
Właściciel praw:
OSDW Azymut
Format pobierania:
pdf
Audio
Średnia ocena 4,2 na podstawie 412 ocen
Szkic, format audio dostępny
Średnia ocena 4,7 na podstawie 92 ocen
Szkic
Średnia ocena 4,2 na podstawie 34 ocen
Tekst, format audio dostępny
Średnia ocena 4,3 na podstawie 513 ocen
Tekst, format audio dostępny
Średnia ocena 5 na podstawie 475 ocen