Leksykon prawa budowlanego, planowania przestrzennego, gospodarki nieruchomościami
O książce
Autorzy skoncentrowali się na omówieniu poszczególnych pojęć z perspektywy zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. Czytelnicy odnajdą tu zatem wyjaśnienia dotyczące m.in.:
przygotowywania projektów aktów planistycznych oraz wydawania decyzji administracyjnych w zakresie prawa budowlanego i zagospodarowania przestrzennego,
skutków uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (zwłaszcza roszczeń),
zakupu działki, pozyskiwania niezbędnych decyzji administracyjnych (warunki zabudowy, pozwolenie na budowę) oraz zasad realizacji inwestycji, jej zakończenia i użytkowania.
Adresaci:
Książka jest skierowana do urbanistów i architektów, adwokatów i radców prawnych, urzędników administracji samorzadowej, inwestorów budowlanych oraz studentów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat prezentowanych zagadnień.
"(...) na rynku wydawniczym pojawia się opracowanie o dużych walorach informacyjnych i dydaktycznych, przydatne w procesie zgłębiania wiedzy o procesie inwestycyjno-budowlanym i, co równie ważne, przydatne w procesie stosowania prawa. Jest to pierwszy w polskiej literaturze przedmiotu leksykon tak szeroko odnoszący się do problematyki prawa procesu inwestycyjno-budowlanego".
Prof. dr hab. Zygmunt Niewiadomski