Objętość 1095 stron
Czynności procesowe zawodowego pełnomocnika w sprawach cywilnych
O książce
Szóste wydanie niezwykle praktycznej książki, zostało zmienione w bardzo szerokim zakresie ze względu na nowelizację Kodeksu postępowania cywilnego z 4.07.2019 r. W nowych rozdziałach, poświęconych sprawności postępowania oraz systemowi gromadzenia materiału procesowego, objaśniono zagadnienia związane m.in. z:
posiedzeniem przygotowawczym, planem rozprawy, ciężarem wspierania postępowania przez strony,
nadużyciem prawa procesowego oraz niedostosowaniem czynności procesowych stron do nowych reguł przytaczania twierdzeń i dowodów.
W publikacji zostały omówione skutki zaniedbań sądu w zakresie obowiązku udzielania stronom pouczeń co do czynności procesowych, a także – stanowiącym novum w krajowej procedurze cywilnej – obowiązku pouczenia o prawdopodobnym wyniku sprawy oraz uprzedzenia stron o możliwości podjęcia rozstrzygnięcia na innej podstawie prawnej. Tematykę dotyczącą pism procesowych poszerzono o uwagi odnośnie do pisma niebędącego pozwem oraz powództwa oczywiście bezzasadnego.
Wyraźnej zmianie uległ rozdział o zwyczajnych, szczególnych i nadzwyczajnych środkach zaskarżenia, zwłaszcza o apelacji i zażaleniu.
Do licznie powołanych orzeczeń Sądu Najwyższego zostały dodane nowe, wydane w latach 2017–2020.
Adresaci:
Publikacja przeznaczona jest dla praktyków prawa – adwokatów, radców prawnych, radców Prokuratorii Generalnej RP, rzeczników patentowych, aplikantów adwokackich i radcowskich, a także sędziów, referendarzy sądowych oraz asystentów sędziów.
Gatunki i tagi
Jako prawnik mam tą książkę zawsze pod ręką. Na rynku wydawniczym jest oczywiście wiele kompendiów z przepisami prawnymi, jednak uważam, że najlepiej jest sięgnąć właśnie po serię Metodyki. Bardzo ważne – wydania są aktualne, tym bardziej warto.
Recenzje, 1 recenzja1