Karnoprawna ochrona znaku towarowego. Teoria i praktyka
O książce
Publikacja stanowi pomoc w ujawnianiu i kwalifikowaniu naruszeń oznaczeń towarowych oraz ustalaniu, czy doszło do naruszenia przepisów karnych ustawy – Prawo własności przemysłowej, Kodeksu karnego lub Kodeksu wykroczeń. Zawiera prezentację najczęściej występujących problemów, które napotykają organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości. W książce wskazano często występujące błędy w rozpoznawaniu spraw dotyczących naruszenia przepisów karnych p.w.p. i k.k., takie jak: błędne przyjęcie źródła ochrony prawnej, nieuzasadnione odmawianie ochrony prawnej z uwagi na właściwości fizyczne towarów, błędne decyzje nieuwzględniające wyczerpania prawa czy upływ okresu ochrony.
Opracowanie zawiera też kazusy skonstruowane na podstawie typowych przykładów naruszeń praw do znaku, występujących w praktyce obrotu gospodarczego. Oceny tych naruszeń zostały zawarte w rozwiązaniach do kazusów i wzbogacone o wyciągi z przepisów znajdujących zastosowanie w analizowanym stanie faktycznym.
Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla praktyków prawa: adwokatów, radców prawnych, sędziów, prokuratorów, rzeczników patentowych oraz aplikantów tych zawodów prawniczych, a także funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej i Policji.