Kryminalistyka
O książce
Trzynaste wydanie znanego i najobszerniejszego na rynku podręcznika do kryminalistyki w porównaniu z wydaniem z 2010 r. zostało w znaczący sposób zaktualizowane i uzupełnione. W części wstępnej dodano nowe rozdziały na temat standardów badań kryminalistycznych, myślenia kryminalistycznego oraz przyszłości nauk sądowych. Część drugą wzbogacono o nowe zagadnienia dotyczące m.in. oględzin miejsca zdarzenia, analizy autentyczności obrazów, badań narkotyków oraz badań fizykochemicznych, a także ekspertyzy psychologicznej i międzynarodowej współpracy policji. W części trzeciej dokonano m.in. ewidentnych zmian w zakresie systemów bezpieczeństwa. Uwzględniono też literaturę kryminalistyczną o niemal 1000 najnowszych publikacji.
Nowoczesny podręcznik, jakim jest Kryminalistyka, analizuje nie tylko bieżące zmiany w zakresie metod śledztwa, lecz także inspiruje nowe koncepcje dotyczące represji i profilaktyki. Uzupełnieniem treści wykładu są okienka problemowe, które ilustrują aktualne problemy kryminalistyki.
W książce czytelnik znajdzie szczegółowe i wyczerpujące omówienie następujących zagadnień:
jakie są rodzaje działań przestępnych (w tym napady, rozboje, oszustwa, fałszerstwa czy przemyt)?
jakimi metodami śledczymi należy posługiwać się przy ich ściganiu?
jak zabezpieczać i formułować dowody na potrzeby śledztwa i aktu oskarżenia?
jak stosować polskie i międzynarodowe uregulowania prawne w walce z przestępczością?
jakie metody profilaktyczne można zastosować aby zapobiegać działaniom przestępnym?
Adresaci:
Książka adresowana jest do studentów, aplikantów i praktyków zajmujących się ściganiem przestępstw: policjantów, prokuratorów. Zainteresuje także sędziów wydziałów karnych i do spraw wykroczeń oraz osoby zajmujące się ochroną danych i informacji.