Основной контент книги Uzasadnienie orzeczenia sądu powszechnego. Język • struktura • metodyka
Uzasadnienie orzeczenia sądu powszechnego. Język • struktura • metodyka
ТекстtekstPDF

0+

Uzasadnienie orzeczenia sądu powszechnego. Język • struktura • metodyka

Część serii «Metodyki»
Niedostępne w sprzedaży

O książce

Publikacja jest pierwszym na naszym rynku wydawniczym praktycznym opracowaniem dotyczącym uzasadniania orzeczeń sądów powszechnych w sprawach cywilnych oraz karnych, zawierającym zbiór dobrych praktyk ich sporządzania. Omówiona została struktura uzasadnienia – zarówno w odniesieniu do orzeczenia sądu pierwszej instancji, jak i sądu odwoławczego – oraz szczególna forma, jaką jest urzędowy formularz uzasadnienia w sprawach karnych.



Przedstawiono ponadto m.in. tło kulturowe, istotę, funkcje i cechy uzasadnienia, a także kwestie wizerunku sędziów i sądów w przestrzeni publicznej. Co istotne, zaprezentowane rozważania umożliwiają zrozumienie charakteru uzasadnienia w aspekcie komunikacyjnym, zachowanie jego poprawności językowej, jak i reguł wynikających z przepisów normujących jego przygotowywanie.



Autorzy publikacji, wśród nich sędziowie oraz specjaliści z zakresu językoznawstwa i komunikacji, byli członkami zespołu ekspertów realizującego projekt badawczy pt. „W poszukiwaniu optymalnego modelu uzasadnienia orzeczenia sądu”, w ramach którego w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury wypracowano tzw. uzasadnienie modelowe.



 Książka jest przeznaczona przede wszystkim dla sędziów orzekających w sprawach cywilnych i karnych, ich asystentów oraz asesorów sądowych.

Zostaw recenzję

Zaloguj się, aby ocenić książkę i zostawić recenzję
Książka Paweł Zdanikowski, Paweł Nowak i in. «Uzasadnienie orzeczenia sądu powszechnego. Język • struktura • metodyka» — pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zostaw komentarze i recenzje, głosuj na ulubione.
Ograniczenie wiekowe:
0+
Data wydania na Litres:
26 maja 2022
ISBN:
978-83-8286-471-7
Tłumacz:
Właściciel praw:
OSDW Azymut
Format pobierania:
pdf

Z tą książką czytają