Faraon wampirów

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Faraon wampirów
Faraon wampirów
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 54,85  43,88 
Faraon wampirów
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
24,95 
Szczegóły
Opis książki

Historia fantasy o zmaganiach wspólnego państwa ludzi i wampirów z asyryjskim imperium żywych trupów, nieuchronnym zmierzchu ludzkiej rasy oraz zaskakująco współczesnym przesłaniu

 Najnowsza powieść Konrada T. Lewandowskiego powstała wskutek podniesienia ręki na jedno z klasycznych dzieł literatury polskiej - ""Faraona"" Bolesława Prusa.

Konrad T. Lewandowski na bazie dziewiętnastowiecznej lektury stworzył wciągającą powieść fantastyczną. Oryginalny tekst ""Faraona"" Bolesława Prusa został skrócony o ponad połowę - pominięto m.in. XIX-wieczną dydaktykę społeczną. W zamian Lewandowski rozwinął wątki fantastyczne, rozpoczęte ale nie dokończone w dziele Prusa, m.in. konsekwencje klątwy rzuconej przez Dagona na Sarę, czy motyw córki Herhora. Wskutek wkroczenia na scenę wampirów nowe znaczenie zyskał również epizod zaćmienia słońca... Spowodowało to konieczność napisania nowego zakończenia i epilogu powieści. Starcie z klasykiem zaowocowało zupełnie nową jakością, atrakcyjną dla współczesnych czytelników, zarówno fanów krwawych powieści o nieumarłych, jak i miłośników literackich gier i inteligentnych nawiązań.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 marca 2019
  • Rozmiar: 370 str.
  • ISBN: 978-83-7773-064-5
  • Redaktor: Iwona Kresak
  • Wydawca: RM
  • Spis treści
Konrad T. Lewandowski "Faraon wampirów" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Faraon wampirów
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
24,95 
Klara Kot
01 października 2020

Ciekawa książka. Da się tu wyczuć smak literatury z końca XIX wieku przy jednoczesnym urobieniu na współczesną modłę wampirycznymi wątkami. Wyszło to całkiem zgrabnie i czytało się bardzo przyjemnie. Powieść trzyma w napięciu i co rusz zaczynamy wątpić kto zwycięży wojnę intryg. Bardzo ciekawie ujęty jest wampiryzm – konflikty etniczno-polityczne sprowadzone są do metafizycznego wymiaru na pograniczu życia i śmierci: żywi, nieumarli i wampiry. Warto przeczytać.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę