Stres. 102 sprawdzone sposoby na stresAudio

Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres
Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres
E-book
39,90  29,93 
Szczegóły
Opis książki

Producentem audiobooka jest PRL Studio.

Stres jest stanem nadzwyczajnej gotowości do poradzenia sobie z wyjątkowo dużym zagrożeniem. Tak dużym, że organizm w swoim normalnym zrównoważonym stanie nie miałby wystarczającej mocy, żeby go skutecznie i definitywnie przezwyciężyć. Przełącza się więc w tryb awaryjny. Nie dlatego, że coś się zepsuło, lecz po to, żeby zmaksymalizować swoją szansę na przetrwanie.

Kiedy mózg odbierze sygnał o zagrożeniu, wprowadza cały organizm w stan najwyższej gotowości.

Krótki, zdrowy, mobilizujący stres polega na tym, że następuje podwyższenie aktywności pewnych sfer organizmu (z jednoczesnym zamknięciem innych, chwilowo mniej ważnych obwodów), osiągasz swój cel, po czym następuje rozluźnienie, relaks, odpoczynek, regeneracja i powrót do pełnej równowagi. Ponownie włączone zostają wszystkie wewnętrzne układy, które tworzą wspierającą się wzajemnie harmonię odczuwaną przez człowieka jako spokój, radość życia, sens.

Przedłużający się stres powoduje nadmierne obciążenie pobudzanych adrenaliną układów, co po pewnym czasie prowadzi do ich osłabienia wraz z jednoczesnym rozregulowaniem wewnętrznej równowagi zarówno fizycznej, jak i psychicznej i duchowej. Wtedy pojawia się zmęczenie, bezsenność, niepokój, nerwowość, depresja, bóle głowy, trudność w zebraniu myśli i koncentracji, kłopoty z pamięcią, problemy żołądkowe, nadmierne tycie albo chudnięcie, nawroty alergii, bóle, bezpłodność, ciągłe problemy ze zdrowiem, poczucie bezradności, braku sensu i braku szczęścia.

W najnowszej książce Beata Pawlikowska wyjaśnia na czym polega fizjologiczny i emocjonalny mechanizm powstawania stresu, opowiada o ludziach spotkanych podczas dalekich podróży, którzy nigdy nie odczuwają stresu, oraz podaje 102 sposoby na radzenie sobie ze stresem w różnych życiowych sytuacjach – od stresu podczas korka na drodze, przez stres związany z wystąpieniem publicznym, aż po chroniczny stres w pracy albo związku.

Książka napisana przystępnym językiem, motywująca i przedstawiająca gotowe sposoby, z których można skorzystać w stresującej sytuacji. Bogato ilustrowana, kolorowa, z multimedialnymi linkami.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 27 stycznia 2021
  • ISBN: 9788381774970
  • Lektor: Beata Pawlikowska
  • Wydawca: Wydawnictwo Edipresse
Beata Pawlikowska "Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Stres. 102 sprawdzone sposoby na stres
E-book
39,90  29,93 
Oktawiusz Kuta
17 marca

Rewelacyjny poradnik, rewelacyjnej autorki jaką jest Beata Pawlikowska. Znajdziecie tu wiele pożytecznych informacji, od przyczyn stresu, wpływu cywilizacji po radzenie sobie ze stresem i jego skutkami. Dzięki tej książce moje życie stało się lepsze – naprawdę! Z pewnością będę wracał do tej książki gdyż stresorów w cywilizowanym Świecie nie brakuje! Uważam, że książka jest obowiązkową pozycją dla większości z nas – motywuje i zawiera gotowe sposoby na radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę