Pozłacana Rybka

Tekst
Z serii: Plus minus 16
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Z opinii znawcy literatury dziecięcej i młodzieżowej:

Barbara Kosmowska, mistrzyni psychologicznych portretów, opowiada o materii ludzkiego życia, w którym rzeczy ważne splatają się z błahymi, o heroizmie codzienności. Choroba brata, pierwsza miłość, rozwód rodziców wymuszają na młodziutkiej bohaterce rewizję własnej postawy, skłaniają do stawiania pytań.

Czytelnik znajdzie tu subtelną diagnozę dylematów młodości. To jedna z tych książek, o których pamięta się długo po odłożeniu na półkę. Niepokoi, skłania do refleksji, stawia ważne pytania, wymaga dopowiedzenia własnym życiem.

Grzegorz Leszczyński

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788376726762
  • Artysta: Marta Kramarz
  • Wydawca: Literatura
  • Spis treści
Barbara Kosmowska "Pozłacana Rybka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Plus minus 16»
Zyg-zyg marchewka
Pas startowy
Chuligania
-5%
Adriana Kapela
08 czerwca 2020

Przepiękna książka, która bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, historia o stracie i radzeniu sobie z własnymi emocjami. Autorka w bardzo naturalny i autentyczny sposób kreuje świat przedstawiony w powieści, dostajemy swoisty roller-coaster fabularny, momentami statecznie i spokojnie, by na kolejne stronie przeczytać fabularnego twista i przyspieszyć. O sprawach codziennych i niecodziennych, ważnych i błahych. Wzruszająca opowieść o dorastaniu, miłości, przyjaźni i rodzinie. Ty bardziej ciesze się, że takie wspaniałe książki są teraz w spisie lektur dla gimnazjów. Niedługa, ale angażująca opowieść, bardzo przyjemnie napisana. Wzrok przyciąga także piękna oprawa graficzna. Świetna, mądra książka, nie tylko dla nastolatków. Przeczytana jednym tchem. Polecam gorąco

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę