MERITUM Postępowanie karne

PDF
Z serii: Meritum
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

MERITUM Postępowanie karne to kompleksowe opracowanie skomplikowanej normatywnie i podlegającej częstym zmianom materii dotyczącej procedury karnej. Podobnie jak wszystkie publikacje tej serii wydawniczej – ma charakter wybitnie praktyczny.Konstrukcja opracowania odzwierciedla układ materii w Kodeksie postępowania karnego. Sposób jej ujęcia umożliwia Czytelnikowi wygodne korzystanie, zawiera bowiem liczne przykłady, schematy, tabele, a materiał jest podzielony na stosunkowo niewielkie fragmenty opisujące poszczególne instytucje. System numerów bocznych, do którego odwołują się hasła szczegółowego indeksu rzeczowego, również pomaga w szybkim odnajdywaniu interesujących Czytelnika zagadnień.Wprawdzie publikacja nie koncentruje się na dyskusjach doktrynalnych, to jednak w sytuacjach szczególnych przedstawiane są opinie i stanowiska doktryny, a zwłaszcza judykatury w danej kwestii. Całość jest bogato ilustrowana orzecznictwem.Publikacja jest dziełem wybitnych prawników praktyków, stąd też pragmatyczne ujęcie tematyki, którą niejednokrotnie widzimy przez pryzmat zawodowych doświadczeń Autorów na sali sądowej.  Książka uwzględnia najnowszą, obszerną i w konsekwencjach daleko idącą nowelizację procedury karnej, uchwaloną przez Sejm 19 lipca 2019 r. Nowela ta przewiduje m.in.:


odformalizowanie procedur (ale nie na korzyść oskarżonego);

ograniczenie procedury przesłuchania (w sytuacjach, gdy np. sprawa dotyczy kilkuset osób – przy piramidach finansowych czy oszustwach internetowych);

wyeliminowanie konieczności wymienienia na rozprawie lub odczytywania przez sąd wszystkich dokumentów (będących materiałem dowodowym);

sporządzanie uzasadnień wyroków na specjalnym formularzu wedle ściśle określonych zasad;

możliwość uwzględnienia kasacji w całości na posiedzeniu bez udziału stron – w razie jej oczywistej zasadności;

kontrowersyjny zapis art. 378a k.p.k. o możliwości prowadzenia postępowania przez sąd pod nieobecność obrońcy i oskarżonego na rozprawie, nawet mimo należytego usprawiedliwienia ich nieobecności.
   Adresaci:

Adresatami publikacji są prawnicy praktycy, aplikanci, studenci wydziałów prawa.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 25 października 2019
  • ISBN: 978-83-8187-271-3
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Piotr Misztal "MERITUM Postępowanie karne" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Meritum»
Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 2. Karta Nauczyciela oraz prawo pracy - z serii MERITUM
MERITUM Prawo farmaceutyczne
MERITUM Rachunkowość. Rachunkowość i sprawozdawczość finansowa
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę