Dzieje Tristana i IzoldyAudio

0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Dzieje Tristana i Izoldy
Dzieje Tristana i Izoldy
E-book
24,90  18,18 
Szczegóły
Opis książki

Tristan, siostrzeniec i wasal Marka, króla Kornwalii, staje do walki z potężnym rycerzem Morhołtem. Zwycięża, ale jest śmiertelnie ranny. Od rychłej śmierci ratuje go siostrzenica Morhołta, córka króla Irlandii, piękna Izolda Złotowłosa.

Tristan wraca na dwór króla, który planuje ożenić się z właścicielką złotego włosa przyniesionego przez jaskółkę. Wasal wyrusza, by ją odnaleźć – przeżywa kolejne przygody, zabija smoka, terroryzującego Irlandię i w nagrodę otrzymuje rękę pięknej Izoldy, lecz przysięga, że zabierze ją do Kornwalii, aby została żoną króla Marka. Na statku oboje przez przypadek wypijają zaczarowane wino, po którym zakochują się w sobie…

Dzieje Tristana i Izoldy to jedna z najpopularniejszych historii miłosnych w literaturze. Powstała na motywach legendy celtyckiej związanej z opowieściami z cyklu arturiańskiego. Jej najstarsze pisemne wersje pochodzą z XII wieku; w najpełniejszej postaci została zrekonstruowana w 1900 roku przez Josepha Bédiera, a na polski przetłumaczona przez Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 26 września 2020
  • ISBN: 978-83-8194-768-8
  • Lektor: Jacek Dragun
  • Wydawca: Storybox
  • Spis treści
Autor nieznany "Dzieje Tristana i Izoldy" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Dzieje Tristana i Izoldy
E-book
24,90  18,18 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę