Основной контент книги Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Podręcznik akademicki
Audio

0+

Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Podręcznik akademicki

Niedostępne w sprzedaży

O książce

„Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Podręcznik akademicki” to pierwszy w Polsce podręcznik dla szkół wyższych wydany w formie audiobooka, który prezentuje perspektywę humanistyczną na zagadnienia środowiskowe. Tematy zawarte w podręczniku uwzględniają najbardziej palące kwestie, jak dostęp do wody pitnej, żywności czy problematykę zrównoważonego rozwoju  z perspektywy nauki o polityce czy nauki o mediach. Uwzględniają także specyfikę regionalną, odnoszącą się do wybranych regionów świata: Arktyki, Globalnego Południa a nawet przestrzeni kosmicznej.  Podręcznik, którego autorami są naukowcy z trzech uniwersytetów: warszawskiego, wrocławskiego i opolskiego, jest integralną częścią projektu Fundacji HumanDoc (humandoc.pl), dzięki któremu od października 2022 roku dziesiątki studentów w Polsce rozwija swoje kompetencje w oparciu o nowy przedmiot - zrównoważony rozwoju.

Podręcznik w wersji multimedialnej, z dostępem do zdjęć i uzupełniających go reportaży i materiałów video, znaleźć można na stronie zr.humandoc.pl – dostęp jest bezpłatny.

Wydanie podręcznika w wersji audio jest zaproszeniem Słuchaczek i Słuchaczy do zwiększenia wiedzy o aktualnie najważniejszych kwestiach dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Partnerem projektu jest Santander Bank Polska.

Czytają: Krystyna Czubówna, Andrzej Leszczyński

Fragmenty recenzji:
„Autorzy, tym co piszą będą uświadamiać studentom (szkoda, że tylko im, bo ta wiedza powinna być upowszechniana jak najszerzej), że ochrona środowiska to nie tylko segregowanie śmieci i oszczędzanie wody…Przepraszam za osobistą dygresję w tym miejscu, ale pod wpływem lektury podręcznika (co celniejsze i bardziej bulwersujące fragmenty odczytywałem na głos mojej żonie) przestaliśmy jeść mięso, na zakupy chodzę z własną siatką, a przy myciu zębów nieustannie zakręcam kran. Po 45 latach pracy zawodowej otrzymam nagrodę, za którą mieliśmy się z żoną wybrać do jakiegoś odległego zakątka. Jednak obecnie raczej rozważamy kupno pompy ciepła do ogrzewania domu, co będzie nas na początek sporo kosztować, ale w końcowym rachunku będziemy zużywać mniej gazu i energii elektrycznej. Oto pierwszy, konkretny i namacalny sukces podręcznika „Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju”!

Profesor Bogusław Nierenberg, Uniwersytet Jagielloński

„Autorzy słusznie przybliżając poszczególne zagadnienia i obszary dociekań w zakresie ZR usiłują przedstawić możliwie szeroko zakres przedmiotowy problematyki kładąc akcent na zagrożenia jakie związane są brakiem podstawowej wiedzy na ten temat oraz często niewielkiej skuteczności w jego wdrażaniu. Stąd sam zamysł, sposób jego ujęcia, którego materialnym wyrazem jest podręcznik zasługują na duże uznanie. Publikacja na temat rozwoju zrównoważonego pozwala zrozumieć złożoność świata w różnych jego wymiarach naukowym, etycznym i obywatelskim. Tym samym podręcznik wnosi ceną wartość dodaną w procesie edukacji na rzecz rozwoju zrównoważonego (samopodtrzymującego). Punktem wyjścia do zmiany myślenia o przyszłym rozwoju kolejnych pokoleń jest bowiem umiejscowienie jej na stałe w platformach edukacji i nauki, tworząc tym samym nową ich jakość mogącą uczynić jednostki w każdym wieku wystarczająco odpowiedzialnymi, także w kontekście sprawiedliwości międzypokoleniowej.”

 Dr Hab. Katarzyna Stachurska – Szczesiak, Uniwersytet Marie Curie - Skłodowskiej

Zaloguj się, aby ocenić książkę i zostawić recenzję
Audiobook Magdalena Ratajczak, Dorota Heidrich i in. «Wprowadzenie do zrównoważonego rozwoju. Podręcznik akademicki» — pobierz w formacie MP3 lub słuchaj online.
Ograniczenie wiekowe:
0+
Data wydania na Litres:
09 września 2023
ISBN:
978-83-66849-76-1
Wydawca:
Właściciel praw:
OSDW Azymut
Audio
Średnia ocena 4 na podstawie 99 ocen
Tekst, format audio dostępny
Średnia ocena 4,7 na podstawie 262 ocen
Audio
Średnia ocena 4,5 na podstawie 266 ocen
Tekst, format audio dostępny
Średnia ocena 4,3 na podstawie 356 ocen
Tekst
Średnia ocena 4,9 na podstawie 674 ocen
1x