Pippi PończoszankaTekst

Z serii: Pipi pończoszanka #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Pierwszy tom z serii książeczek o Pippi Pończoszance – najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce. Mieszka ona samotnie w Willi Śmiesznotce razem ze swoim koniem i małpką, ma walizkę pełną złotych monet i… nie chodzi do szkoły. Jej niekonwencjonalne zachowanie jest wyzwaniem dla mieszkańców miasteczka: budzi zgorszenie dorosłych oraz zachwyt rówieśników. Powieść przygodowa dla dzieci w wieku 6 – 12 lat.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788310129130
  • Tłumacz: Irena Szuch - Wyszomirska
  • Wydawca: Nasza Księgarnia
  • Spis treści
Astrid Lindgren "Pippi Pończoszanka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Książki Astrid Lindgren»
Ronja, córka zbójnika
Pippi Pończoszanka
Dzieci z Bullerbyn
-5%
Książka należy do serii
«Pipi pończoszanka»
Pippi wchodzi na pokład
Pippi na Południowym Pacyfiku
Pippi Pończoszanka
-5%
Grażyna Kuta
14 kwietnia 2020

Niesforna Pippi Pończoszanka to budząca kontrowersje wśród dorosłych dziewczynka, która mieszka w willi Śmiesznotce, wraz z małpką i koniem. Jej odwaga, kreatywność oraz poczucie humoru na pewno rozczulą nie jednego czytelnika, a niezwykłe przygody wciągają czytelników w każdym wieku. Moje dzieci uwielbiają Pippie Pończoszankę, a najbardziej fakt, że dziewczynka nie chodzi do szkoły;) Dla mnie to jedna z lepszych lektur dla dzieci, bardzo zabawna i pouczająca zarazem. Klasyk literatury dziecięcej. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę