Kapuściński non-fictionAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Kapuściński non-fiction
Kapuściński non-fiction
E-book
39,90  33,12 
Szczegóły
Opis książki

Najsłynniejsza biografia ostatnich lat

Pierwsze wydanie „Kapuściński non-fiction” było wydarzeniem wykraczającym poza ramy literatury i kultury. W burzliwym sporze o nią przejrzała się współczesna Polska wraz ze swoimi namiętnościami, niepokojami, kompleksami. Książka przyniosła Arturowi Domosławskiemu wielką popularność i tytuł Dziennikarza Roku, ale stała się też powodem oskarżeń i procesów. Po siedmiu latach i pozytywnych werdyktach sądów najgłośniejsza biografia ostatnich lat wraca do księgarń w pełnej, nieocenzurowanej postaci.

Ponadto niniejsza edycja wzbogacona jest o obszerne posłowie Piotra Bratkowskiego oraz liczne opinie dziennikarzy, pisarzy, publicystów – polskich i zagranicznych. Dodatkowe materiały przypominają kulisy powstania książki i temperaturę toczącego się wokół niej sporu. Teraz, mając w pamięci tamte emocje, można raz jeszcze, wnikliwiej i z większą wrażliwością przyjrzeć się obu bohaterom książki: Maestro Kapuścińskiemu i jego biografowi Domosławskiemu. Ta klasyczna już książka to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego miłośnika biografii i reportażu.

Audiobook jest wersją skróconą w stosunku do książki. Czyta Jerzy Radziwiłowicz

Mistrzowska biografia.

THE NEW YORK TIMES

Poruszająca i kontrowersyjna.

THE ECONOMIST

Przejmująca, frapująca, wnikliwa.

LONDON REVIEW OF BOOKS

Nie tylko fascynująca biografi a ważnego pisarza, lecz także subtelne studium o życiu w systemie autorytarnym. Poszukuje zrozumienia, nie potępienia…

THE OBSERVER

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 06 kwietnia 2020
  • ISBN: 9788380321663
  • Lektor: Jerzy Radziwiłowicz
  • Wydawca: Wielka Litera
  • Spis treści
Artur Domosławski "Kapuściński non-fiction" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Kapuściński non-fiction
E-book
39,90  33,12 
Walter Matus
20 kwietnia 2020

O kontrowersjach jakie budzi ta biografia słyszałem już od jakiegoś czasu, toteż zdecydowałem się sam doświadczyć o co tyle krzyku. Czy powszechnie uznawany za twórcę literatury faktu, reporter mógłby oszukać czytelnika opisując niedostępne innym miejsca i podróże w przekłamany sposób? Wszystko wskazuje na to, jak Domosławski kulturalnie ale dosadnie udowadnia, że tak. Nie poczułem wielkiego zawodu, ponieważ nie byłem nigdy fanem Kapuścińskiego. Jednak osoby zafascynowane twórczością autora mogę poczuć lekko nadwyrężone zaufanie. Mimo wszystko uważam, że jest to świetna biografia, do polecenia. Autor bez zbędnego koloryzowania ukazuje także kawał historii świata w drugiej połowie XX wieku, więc poza życiem Kapuścińskiego można się dowiedzieć sporo ciekawych rzeczy.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę