Dziwka

Tekst
Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Anna Mazurek za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Weronika pada ofiarą zbrodni ze szczególnym okrucieństwem. Jej przyjaciółka Mery wraca do znienawidzonego rodzinnego miasta, by znaleźć mordercę. Jednak gdy słowo "ofiara" przeplata się z "dziwka" łatwo zgubić  właściwy trop.


***


Śmierć Weroniki jest przedwczesna, tragiczna i wielce zagadkowa. Prywatne śledztwo, jakie wszczyna jej przyjaciółka, wiedzie przez mroczne zakamarki dużego miasta – bary, mety, kasyna, darkroomy –  przecina różne sfery i środowiska. Ale znakomicie ograna formuła kryminału noir skrywa w sobie coś więcej. Więcej nawet, niż bogatą panoramę społeczną i niewesołą diagnozę wystawioną współczesnej Polsce. Gdy zagadka śmierci dziewczyny naprowadza na trop tajemnicy grubszego kalibru, sensacyjna opowieść zmienia się w medytację o przemocy, która mnoży się poprzez medialne obrazy i którą karmią się nasze obsesje. A wtedy pytanie „kto zabił?” nabiera zupełnie innego wydźwięku. I potrafi przyprawić o ciężką bezsenność.

Jerzy Franczak

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 09 maja 2019
  • ISBN: 978-83-65739-69-8
  • Redaktorzy: Marta Syrwid, Piotr Marecki
  • Wydawca: Ha!art
  • Spis treści
Anna Mazurek "Dziwka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Nowa Proza Polska»
Dropie
Radio Armageddon
Historie o ludziach z wolnego wybiegu. Pasty i skity
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę