Molestowane. Historie bezbronnych

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Odważna i ważna książka. O molestowaniu wciąż mówimy za mało.

Miały 3 latka, 5 lat, 12… Robił to ojciec, wujek, dziadek, siostra, matka, ktoś obcy. Niektóre z nich były uwodzone, mamione obietnicą opieki, namiastką miłości, przekonaniem, że są ważne. Inne mają za sobą brutalne, zbiorowe gwałty. Dziś idą własnymi ścieżkami, często są kobietami sukcesu, ale łączy je jedno. Odważyły się opowiedzieć o tym, że w dzieciństwie były wykorzystane seksualnie, a nikt nie dawał wiary ich słowom. Że to nie molestujący, nie gwałciciele byli winni, ale one – winne rozpadu rodziny, wstydu przed sąsiadami. Bo dobrych dzieci przecież nie spotykają złe rzeczy…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 17 czerwca 2020
Katarzyna Borowska "Molestowane. Historie bezbronnych" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Ksenia Łozińska
01 listopada 2021

Bardzo ciężka, wzruszająca pozycja. Wstrząsnęła mną tak bardzo, że musiałam ją czytać na raty, dozować ból, szok, rozpacz i niedowierzanie. Czy warto przeczytać książkę? Myślę, że tak. Myślę, że każda kobieta powinna to zrobić. Bardzo dobrze napisany reportaż. Mądre, grzeczne, a zarazem dobitne pytania zważając na kaliber tego co przeszły bohaterki.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę