Chemia leków z elementami chemii medycznej dla studentów farmacji i farmaceutów

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Z przedmowy...


Monografia "Chemia leków z elementami chemii

medycznej" jest kolejną tego typu pracą powstałą

w Katedrze i Zakładzie Chemii Farmaceutycznej

Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego

w Poznaniu.

(...)

Przy omawianiu poszczególnych grup leków uwzględniono: budowę chemiczną i nazewnictwo (nazwę INN – zapisana kursywą, niektóre nazwy

preparatów – wersalikami, nazwę chemiczną; właściwości fizykochemiczne istotne dla dostępności biologicznej, aktywności farmakologicznej, otrzymania określonej postaci leku itp.; komórkowy mechanizm działania; zależność działania od budowy chemicznej; metabolizm i jego znaczenie dla aktywności i toksyczności, a także niejednokrotnie interakcje i działania niepożądane.

Dynamiczny rozwój nauk medycznych w ostatnich latach umożliwił poznanie patomechanizmu wielu schorzeń i mechanizmów działania leków, co zaowocowało wprowadzeniem do lecznictwa nowych leków (niejednokrotnie o nowych mechanizmach działania), skutecznych w terapii schorzeń,których leczenie jeszcze kilka lat temu było niemożliwe.

Uwzględniając osiągnięcia ostatnich lat w zakresie chemii leków, w niniejszej monografii wprowadzono nowe rozdziały, a w pozostałych przedstawiono nowe leki i osiągnięcia w zakresie mechanizmu ich działania, zastosowania i bezpieczeństwa terapii.

(...)

Monografia jest bogato ilustrowana przedstawiającymi punkty uchwytu działania leków schematami, które ułatwiają zrozumienie wpływu danego leku na proces przywrócenia równowagi fizjologicznej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-7597-340-2
  • Całkowity rozmiar: 13 MB
  • Całkowity liczba stron: 991
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego
Marianna Zając "Chemia leków z elementami chemii medycznej dla studentów farmacji i farmaceutów" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę