Wielka encyklopedia roślin leczniczych

Tekst
Występowanie, zawartość, działanie i zastosowanie 1726 roślin
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Książka obszernie charakteryzuje 1726 roślin leczniczych, przedstawiając je w porządku alfabetycznym. Poszczególne hasła zawierają opis botaniczny rośliny, jej występowanie, informują o jej właściwościach leczniczych oraz o sposobach stosowania w różnych dolegliwościach. Część szczegółową poprzedza omówienie rozmaitych sposobów prowadzenia kuracji ziołowych. Książka jest opatrzona spisami łacińskich i polskich nazw roślin. Jest to najobszerniejszy leksykon roślin leczniczych jaki kiedykolwiek został opracowany w języku polskim.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Andrzej Sarwa "Wielka encyklopedia roślin leczniczych" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Witołd Makowski
08 kwietnia 2020

Ziołolecznictwem interesuję się już od dłuższego czasu, niewiele jest jednak publikacji na ten temat na polskim rynku wydawniczym. Leksykon Andrzeja Sarwy to naprawdę imponujący zbiór, do którego na pewno będę wracać. Zawiera szczegółowe, rzetelne informacje na temat zastosowania roślin w lecznictwie, na jakie dolegliwości można ich użyć i jak je odpowiednio do tego przygotować. W terapii ziołami najważniejsza jest cierpliwość i konsekwencja, bardzo podoba mi się, że autor zwraca na ten fakt szczególną uwagę. Warto mieć na półce taką mądrą książkę. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę