3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

System Prawa Karnego Procesowego. Tom VIII. Dowody. Część 1 i 2

PDF
Z serii: System prawa
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Ósmy tom Systemu Prawa Karnego Procesowego został poświęcony zagadnieniom dowodowym, które w nauce procesu karnego zaliczane są nie tylko do najważniejszych, ale także skomplikowanych i kontrowersyjnych. Dość powiedzieć, że sporne są pojęcia dowodu i dowodzenia. Nie ma zgody co do systematyki dowodów oraz ich nazw. Dyskusyjne są kryteria wyróżnienia poszczególnych rodzajów dowodów. Liczne polemiki wywołuje kwestia dopuszczalności dowodów i numerus clausus środków dowodowych. Obecnie debata skupia się wokół dowodów nielegalnych oraz dopuszczalności wprowadzenia ich do procesu karnego i oceny, a także możliwości autonomicznej oceny czynności dowodowych przez pryzmat ich prawidłowości i proporcjonalności.Zagadnienia dowodowe stanowią jednocześnie materię o niezwykle istotnym znaczeniu dla praktyki ścigania i wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. Nie będzie przesadne powiedzenie, że istotnym, jeśli nie najważniejszym zadaniem organów ścigania jest zbieranie informacji i dowodów, a zadaniem sądu ich ocena. Dowody stanowią podstawę podjęcia każdej czynności procesowej i mają decydujące znaczenia dla rozstrzygnięcia o przedmiocie procesu.Z wprowadzeniaNa tom ósmy Systemu Prawa Karnego Procesowego składają się cztery woluminy. W pierwszych dwóch częściach, oddawanych właśnie do rąk Czytelników, omówiono tzw. materialne prawo dowodowe, czyli:


podstawy prawa dowodowego;

ewolucję prawa dowodowego i teorii dowodów;

zakazy dowodowe.
Kolejne dwie części, które ukażą się we wrześniu br., poświęcone są formalnemu prawu dowodowemu i obejmują zasady postępowania dowodowego oraz samo postępowanie dowodowe.Tom ósmy to rezultat pracy czterdziestu sześciu autorów pochodzących ze wszystkich liczących się ośrodków naukowych w kraju. Opracowanie cechuje wysoki poziom naukowy z bogatą bazą źródłową, rzetelność wywodów oraz obiektywny charakter wniosków.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 października 2021
  • ISBN: 978-83-8187-040-5
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Tłumacz: Michał Rusinek
  • Lektor: Michał Rusinek
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Łukasz Błaszczak "System Prawa Karnego Procesowego. Tom VIII. Dowody. Część 1 i 2" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«System prawa»
System Prawa Karnego Procesowego. Tom XVIII. Koszty procesu w sprawach karnych
System Prawa Administracyjnego Procesowego, TOM IV. Postępowania autonomiczne i szczególne. Postępowania niejurysdykcyjne
System Prawa Karnego Procesowego. Tom VIII. Dowody. Część 1 i 2
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę