System Prawa Pracy. TOM VIII. Prawo rynku pracy

PDF
Z serii: System prawa
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tom VIII Systemu Prawa Pracy zawiera omówienie problematyki prawa rynku pracy stanowiącego obszerną, choć jeszcze ostatecznie nieusystematyzowaną część prawa pracy. Do chwili obecnej brakowało na polskim rynku pozycji, która zagadnienia te podejmowałaby w ujęciu tak kompleksowym.Autorzy, uwzględniając w szerokim zakresie aspekty aksjologiczne, analizują regulacje prawne tworzące system administracji rynku pracy, które definiują podmioty korzystające z pomocy na tym rynku oraz określają ich uprawnienia i obowiązki. W opracowaniu podjęto próbę systematyzacji zagadnień oraz wskazania kwestii podejmowanych w dotychczasowym piśmiennictwie jedynie marginalnie.   Czytelnicy odnajdą w publikacji m.in.:


szczegółowe interpretacje obowiązujących regulacji wraz z ich aksjologicznym uzasadnieniem,

całościowe ujęcie problematyki, uwzględniające praktyczne aspekty funkcjonowania instytucji prawnych,

przegląd struktury organizacyjnej administracji pracy oraz omówienie obowiązków i praw podmiotów działających w imieniu państwa,

opis obecnego modelu organizacji rynku pracy i dotyczące go propozycje de lege ferenda.
Autorami tomu są uznani przedstawiciele nauki prawa pracy, prawa zabezpieczenia społecznego i prawa administracyjnego, reprezentujący różne ośrodki naukowe z całego kraju i wyróżniający się znaczącym dorobkiem w zakresie opracowywanych zagadnień.   Adresaci:

Książka jest przeznaczona dla pracowników naukowych wydziałów prawa, nauk ekonomicznych i zarządzania. Będzie też przydatna dla prawników praktyków zajmujących się omawianą tematyką oraz dla przedstawicieli administracji publicznej i samorządowej, zwłaszcza pracowników urzędów pracy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 października 2021
  • ISBN: 978-83-8160-173-3
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Tłumacz: Monika Nowak
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Elżbieta Ura "System Prawa Pracy. TOM VIII. Prawo rynku pracy" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«System prawa»
System Prawa Pracy. TOM VIII. Prawo rynku pracy
System Prawa Karnego Procesowego. Tom XVIII. Koszty procesu w sprawach karnych
System Prawa Karnego Procesowego. Tom VIII. Dowody. Część 1 i 2
-5%

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę