100 rzeczy, których nie wiesz o swoim cieleTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czy wiesz, że wszyscy mężczyźni zaczynają życie jako kobiety? A może fakt, że skóra chroni nas przed wyparowaniem, to dla ciebie żadna nowość? Nawet jeśli tak jest, książka «100 rzeczy, których nie wiesz o swoim ciele» i tak będzie cię nieustannie zaskakiwać. Włosy żyją zaledwie 5 lat i tracimy ich 55 tysięcy rocznie. Plemniki podróżują z prędkością 45 kilometrów na godzinę, a najdłuższy znany nauce penis mierzył podczas erekcji niemal 35 centymetrów.

Ile mamy bakterii w jelitach i dlaczego muszą być takie długie? Czy opalanie się poprawia naszą odporność, a antybiotyki powodują otyłość? Czy można umrzeć ze śmiechu? W książce znajdziesz odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań. I przekonasz się, że ludzkie ciało jest o wiele bardziej niezwykłe i fascynujące, niż dotąd sądziłeś.

Andrzej Fedorowicz – dziennikarz freelancer. Publikował w «Super Expressie», «Fakcie», «Gazecie Wyborczej», «Polityce», «Newsweeku Historia», «Focusie», «Uważam Rze Historia» i «wSieci Historii». Pasjonat historii, techniki, wyjątkowych biografii i podróży. Historyczne dziennikarstwo śledcze to jego ulubione zajęcie. Autor (wspólnie z żoną Ireną) «Wybranek Fortuny» oraz «Buntowniczek» – książek o niezwykłych Polkach.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 14 sierpnia 2020
Andzrej Fedorowicz "100 rzeczy, których nie wiesz o swoim ciele" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę