ŁukaszenkaTekst

Niedoszły car Rosji
Z serii: Reportaż
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Aleksander Łukaszenka wygrywa druzgocącą przewagą każde wybory na Białorusi. Zdarzyło mu się nawet przyznać, że jedne sfałszował, ale… na swoją niekorzyść. To człowiek, który ma absolutną władzę. Jego przeciwnicy polityczni znikają w niewyjaśnionych okolicznościach, media publiczne są pod jego pełną kontrolą, a OMON na jego polecenie znęca się w więzieniach nad nieposłusznymi obywatelami.

Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki przedstawiają biografię tego „białoruskiego cara” – od biednego wiejskiego chłopca, który pnie się po szczeblach politycznej kariery, do prezydenta, który po dwudziestu pięciu latach urzędowania słyszy od tłumu na ulicach Mińska: „Odejdź!”. Skrupulatnie analizują także relacje Białorusi z Rosją i z Polską, opowiadają o Galinie Rodionowej – żonie Łukaszenki, od lat żyjącej w wiosce, do której nikt nie ma dostępu, i przyglądają się białoruskiemu społeczeństwu – pełnemu sprzeczności, ale też energii pchającej go do zmiany, która kiedyś wydawała się niemożliwa.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 17 lutego 2021
  • Rozmiar: 290 str. 4 ilustracje
Andrzej Brzeziecki "Łukaszenka" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Reportaż»
Beze mnie jesteś nikim
Izmir
Żeby nie było śladów
-5%
Nadia Sas
16 marca

Wstrząsająca książka. Jestem pełna podziwu dla wytrwałości i profesjonalizmu autorów, którzy nie wahali się przed ukazaniem prawdy o białoruskim reżimie. Czyta się świetnie i szeroko otwiera oczy, ze zdziwienia i przerażenia, że takie rzeczy dzieją się tak blisko. Jeżeli chcecie zrozumieć o co chodzi w tej całej skomplikowanej sytuacji na Białorusi – białej plamie Europy – koniecznie sięgnijcie po książkę „Łukaszenka. Niedoszły car Rosji”.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę