3 książki za 35 oszczędź od 50%
Alek Rogoziński

Alek Rogoziński

Alek Rogoziński – polski pisarz, twórca powieści kryminalnych i obyczajowych. Urodził się 20 stycznia 1973 roku w Warszawie. Z wykształcenia... Szczegóły

O autorze

Alek Rogoziński – polski pisarz, twórca powieści kryminalnych i obyczajowych.

Urodził się 20 stycznia 1973 roku w Warszawie. Z wykształcenia jest dziennikarzem, przez lata związany był z mediami. Na początku kariery zawodowej pracował w Rozgłośni Harcerskiej, a następnie związał się z Radiem Plus oraz Radiem Kolor. Od 2007 roku współpracuje z czasopismem „Party”. Ogromną pasją pisarza są podróże i muzyka. Uwielbia twórczość Madonny, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego, gdzie będzie mógł poświęcić się w stu procentach pisaniu.

Twórczość

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając pierwsze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych jednej z największych księgarni w Polsce. Debiutancka książka Alka Rogozińskiego jest zaskakującą opowieścią o romansie, jaki wywiązał się podczas wakacji w Zakopanem pomiędzy pewną znaną pisarką Joanną a przystojnym, dużo młodszym od niej fotografem. Autorka romansów spędza ze swoim kochankiem wiele namiętnych chwil, nabierając stopniowo pewności, że jest to idealny dla niej mężczyzna. Nie zdaje sobie jednak sprawy z ukrytych zamiarów swojego wybranka. Powieść ta rozpoczęła serię komedii kryminalnych z Joanną w roli głównej.

Prawdziwą popularność przyniosła mu komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?” wydana w 2016 roku. Dwie jego książki „Lustereczko, powiedz przecie” i „Zbrodnia w wielkim mieście” zdobyły pierwsze miejsce w plebiscycie internetowym „Zbrodnia z przymrużeniem oka”.

O popularności książek Alka Rogozińskiego świadczy ich nakład, który aktualnie wynosi ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Charakteryzuje je dynamiczny rozwój akcji, zaskakujące zwroty, świetne elementy komediowe, które sprawiają, że są to książki, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Książki Alka Rogozińskiego możesz czytać online na stronie LitRes lub pobrać w formatach: fb2, epub, pdf, txt.