Morze trzcin. Księga życia Hili CamposAudio

0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Morze trzcin. Księga życia Hili Campos
Morze Trzcin. Księga życia Hili Campos
E-book
35,90 
Szczegóły
Opis książki

Jest rok 1602. W Zamościu krzyżują się ścieżki Polaków, Ormian i sefardyjskich Żydów. Kupiec Menachem Campos i jego syn Ruben wracają ze Stambułu z niedawno poślubioną żoną Rubena, Szikmą o różnobarwnych oczach. Mądrej i pięknej zielarce, uśmierzającej choroby ciała i duszy, towarzyszy młodsza siostra, tkaczka Miriam, której palce wyczarowują pełne życia i namiętności gobeliny. Zamojski dom Camposów znów jest pełen śmiechu, rozmów i miłości, a głowę i serce Hili poza córeczką zaczyna zaprzątać ktoś jeszcze. Wydaje się, że rodzinie tułaczy nareszcie sprzyja los. A jednak tylko do czasu…

„Księga życia Hili Campos” to porywająca dwutomowa opowieść o burzliwych dziejach sefardyjskich Żydów, wygnanych w 1492 roku z Hiszpanii edyktem króla Ferdynanda i królowej Izabeli. Pragnienie znalezienia nowej ojczyzny wiedzie Camposów do Wenecji i Zamościa, a ich niekończącej się wędrówce towarzyszy marzenie o „città ideale” – mieście idealnym.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 18 czerwca 2021
  • ISBN: 978-83-8233-451-7
  • Lektor: Lena Schimscheiner
  • Wydawca: Storybox
  • Spis treści
Agnieszka Wojdowicz "Morze trzcin. Księga życia Hili Campos" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Morze Trzcin. Księga życia Hili Campos
E-book
35,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę