3 książki za 35 oszczędź od 50%
Agnieszka Olejnik

Agnieszka Olejnik

Agnieszka Olejnik – polska pisarka współczesna specjalizująca się w literaturze kobiecej. O autorze Agnieszka Olejnik z wykształcenia jest p... Szczegóły

O autorze

Agnieszka Olejnik – polska pisarka współczesna specjalizująca się w literaturze kobiecej.

O autorze

Agnieszka Olejnik z wykształcenia jest pedagogiem. Ukończyła polonistykę oraz anglistykę. Pracuje w zawodzie, ucząc w szkole podstawowej. Pochodzi z rodziny lotników, hobby, które aktywnie uprawiała w młodości to szybownictwo. Interesowały ją również jaskinie, zwłaszcza te położone w Jurze Krakowsko-Częstochowskie. Pisarka ma wiele pasji, wśród nich jest podróżowanie, odwiedziła między innymi Czarnogórę, Bośnię, Rumunię, Estonię, Sycylię, zjechała całą Skandynawię, by dotrzeć do Nordkapp. Równie silnym zainteresowaniem pisarka darzy rodzime Tatry. Pisarka jest również miłośniczką psów, a konkretnie rasy wyżeł weimarski, której hodowlą się zajmuje.

Twórczość

Agnieszka Olejnik debiutowała w 2007 roku książką zatytułowaną „Awantura w bajkach” dedykowaną jej kilkuletniemu wtedy synkowi. Wysłała ją na konkurs Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom i otrzymała wyróżnienie. Niedługo potem napisała kolejną powieść, tym razem fantasy, również skierowaną do dzieci, pod tytułem „Ava i Tim. Droga na północ”. Kolejna powieść autorki leży na pograniczu literatury młodzieżowej i kobiecej, nosi tytuł „Zbłądziłam”. Pomysł na nią wpadł pisarce do głowy w czasie gdy najstarszy z jej synów przeżywał pierwsze zauroczenia miłosne. Kolejne książki Agnieszki Olejnik to głównie powieści obyczajowe z elementami romansu i kryminału. Zaliczyć do nich można:

  • trylogię „Wszystkie smaki życia”,
  • na którą składają się tytuły „Szczęście na wagę”,
  • „Miłość z nutą imbiru” oraz „Apetyt na więcej”.

Oprócz nich dużą popularnością cieszą się książki „Dworek w Miłosnej”, „Ławeczka pod bzem”, „Cała w fiołkach”.

Książki Agnieszki Olejnik można czytać online lub pobrać na stronie LitRes.

Podobni autorzy