3 książki za 35 oszczędź od 50%
Agnieszka Lingas-Łoniewska

Agnieszka Lingas-Łoniewska

Agnieszka Lingas-Łoniewska – polska pisarka, jej twórczość to gatunkowy romansu, dramatu i sensacji. O autorze Urodziła się 14 listopada 197... Szczegóły

O autorze

Agnieszka Lingas-Łoniewska – polska pisarka, jej twórczość to gatunkowy romansu, dramatu i sensacji.

O autorze

Urodziła się 14 listopada 1972 roku w Wałbrzychu, jednak całe życie spędziła we Wrocławiu. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez długie lata pracowała w korporacji, jednak zrezygnowała, kiedy jej książki zaczęły przynosić dochód. Kocha zwierzęta, ma cztery koty i psa. Od lat prowadzi autorską akcję Karma zamiast Kwiatka – na spotkaniach autorskich zbiera karmę dla zwierzaków, następnie przekazuje ją do wrocławskich fundacji. W wolnym czasie, kiedy robi sobie przerwę odpisania, lubi czytać, oglądać kryminalne seriale, jej ulubionym zajęciem jest także Nordic Walking i robótki ręczne.

Twórczość

Autorka w wywiadach przyznaje, że jej debiut literacki był konsekwencją wielkiej pasji do książek, która zaczęła się już w dzieciństwie. Debiutowała powieścią „Bez przebaczenia” w 2010 roku. Chwilę później ukazały się cztery kolejne książki. Do bestsellerów Agnieszki Lingas-Łoniewskiej zalicza się:

  • „Brudny świat”;
  • „Szukaj mnie wśród lawendy”;
  • „Skazani na ból”;
  • „Wszystko wina kota!”.

Oprócz powieści pisarka ma na swoim koncie opowiadania, które ukazują się w antologiach.

W 2016 roku zajęła II miejsce w plebiscycie „Gazety Wrocławskiej” Kobieta Wpływowa, a od 2017 roku jest członkinią Kapituły Literackiego Debiutu Roku. Jest również założycielką portalu „Czytajmy Polskich Autorów”, który ma za zadanie promować polską literaturę.

Przez swoich fanów nazywana jest Dilerką Emocji.

Książki Agnieszki Lingas-Łoniewskiej możesz czytać online na stronie LitRes lub pobrać w formacie epub.