Tajemniczy przeciwnik

Audio
Z serii: Tommy i Tuppence #1
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Tajemniczy przeciwnik
Tekst
Tajemniczy przeciwnik
E-book
16,99 
Szczegóły
Opis książki

Brytyjski liniowiec Lusitania w 1918 roku został trafiony niemiecką torpedą i zatonął. Na pokładzie znajdowały się ściśle tajne dokumenty, niezwykle istotne dla brytyjskiego rządu. Przed katastrofą przejęła je Amerykanka, Jane Finn. Kilka lat po wojnie trwają poszukiwania kobiety, która może doprowadzić do politycznej katastrofy całe państwo. W szpiegowską aferę wplątuje się dwójka młodych ludzi: Tuppence i Tommy. Duet dołącza do poszukiwań. Niejednokrotnie narażając własną skórę krok po kroku docierają do prawdy. Czy młodym ludziom uda się uratować losy Anglii?

„Tajemniczy przeciwnik" to pierwsza powieść Agathy Christie, w której pojawia się duet Tommy i Tuppence. Para młodych detektywów jeszcze nie raz zaskoczy czytelników niekonwencjonalnymi metodami pracy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 28 grudnia 2020
  • ISBN: 9788726267044
  • Tłumacz: Ewa Krasnodębska, Jan Zakrzewski
  • Lektor: Krzysztof Gosztyła
  • Wydawca: Saga Egmont
  • Spis treści
Agatha Christie "Tajemniczy przeciwnik" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Tajemniczy przeciwnik
E-book
16,99 
Lena Korkowska
22 marca

Książka przedstawiająca pierwsze przygody pary detektywów, amatorów, Tommy'ego i Tuppence, którzy poszukują w swym życiu jakiejś ekscytującej «Wielkiej Przygody». Znali się jeszcze z dzieciństwa, lecz dopiero przypadkowe spotkanie po wielu latach w Londynie da początek prawdziwej przygodzie. Brak pieniędzy i perspektyw na lepsze jutro popchnie ich do kapitalnego pomysłu: założenia spółki, gotową za odpowiednią opłatą na każde, nawet najbardziej szalone zadanie. Książka napisana jest żywym językiem, przez co jest łatwa i szybka w czytaniu. Autorka umiejętnie łączy dowcip z powagą. Trudno jest się oderwać od tej książki. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę