Agata Przybyłek

Agata Przybyłek

Agata Przybyłek – polska pisarka współczesna, autorka literatury kobiecej. O autorze Anna Przybyłek urodziła się 19 grudnia 1994 roku we wsi... Szczegóły

O autorze

Agata Przybyłek – polska pisarka współczesna, autorka literatury kobiecej.

O autorze

Anna Przybyłek urodziła się 19 grudnia 1994 roku we wsi Raczyny położonej w województwie mazowieckim. Jeszcze w szkole pisywała wiersze i opowiadania, brała udział w konkursach literackich, które często wygrywała. Ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim. Zdecydowała się na to miasto, ponieważ jako dziecko często spędzała wakacje w województwie pomorskim, ma tam wielu znajomych i przyjaciół. Autorka darzy Gdańsk ogromną sympatią i sentymentem. Jest blogerką i recenzentką – prowadzi „Informator czytelniczy”, swojego czasu pracowała jako dziennikarka portalu rodzicielskiego.

Twórczość

Anna Przybyłek debiutowała w 2015 roku, w wieku 21 lat. Pisarka przyznaje, że pierwsza książka była dla niej w pewnym sensie autoterapią, napisała ją po przebytym zawodzie miłosnym. Tak powstała humorystyczna powieść „Nie zmienił się tylko blond”. Szybko okazało się, że powieść podbiła serca czytelników w całej Polsce, dostarczając zarówno uśmiechu, jak i wzruszeń. Choć opisywane przez nią historie są fikcją i nie wydarzyły się na prawdę, autorka przyznaje, że przemyca czasami swoje własne doświadczenia. Ważnym jest dla niej, aby książki stanowiły nie tylko formę rozrywki, ale i pobudzały do refleksji.

W trzy lata młoda pisarka wydała aż trzynaście powieści. Przyznaje, że jej tempo jest związane z nawykiem systematycznej pracy i stara się poświęcać każdego dnia, chociaż chwilę na pisanie. Zdaniem Anny upór i konsekwencja to droga do każdego sukcesu. Autorka często porównywana jest do jednej z najbardziej znanych polskich pisarek współczesnych – Katarzyny Grocholi.

Konikiem Anny Przybyłek są komedie romantyczne, romanse, obyczaje i dramaty psychologiczne. Lubi pisać o kobietach i dla kobiet. W wyniku jej zamiłowań powstały powieści takie jak:

  • „Kobiety wzdychają częściej”,
  • „Ja chyba zwariuję!”,
  • „Nieszczęścia chodzą stadami”,
  • „Przyjaciółki”,
  • „Małżeństwo z odzysku”.

Książki Anny Przybylak można czytać online lub pobrać w formacie epub na stronie LitRes.

Podobni autorzy