Morderstwo na plebanii

Tekst
Z serii: Panna Marple #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nikt nie lubi pułkownika Protheroe za jego bezwzględność, wąskie horyzonty i toporne maniery. Nawet pastor, narrator opowieści, stwierdza, że ten, kto pozbawi pułkownika życia, wyświadczy światu przysługę... Nie spodziewa się, jak szybko złe licho wysłucha jego słów.

Śledztwo napotyka wiele trudności i nie wiadomo, jaki byłby jego koniec, gdyby nie wścibska panna Marple, która dotrzymuje kroku nawet naczelnikowi policji.

Agata Christie z dogłębną przenikliwością portretuje małą społeczność, a jej mistrzowska intryga trzyma w napięciu i zaskakuje.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788327153623
  • Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
  • Spis treści
Agatha Christie "Morderstwo na plebanii" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Panna Marple»
Uśpione morderstwo
Zwierciadło pęka w odłamków stos
Strzały w Stonygates
-5%
Tamara Pelka
29 listopada 2020

Książka obowiązkowa dla fanów twórczości Christie, ale też fajna opcja za pierwszą znajomość z tą aktorką :-) Jest rewelacyjna, trzyma w napięciu do samego końca. Wszystkie kryminały Agathy Christie są pełne niuansów, drobnych szczegółów. Intrygi kryminalne opisane przez tą mistrzynię kryminału często są zagmatwane, wiele postaci zaangażowanych jest w jakieś morderstwo. Tak było i w tym przypadku. Wszystkiego co musi mieć dobry kryminał -ZAWSZE znajdziecie u Christie :-) to mój «pewniak»!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę