Mikroekonometria. Modele i metody analizy danych indywidualnych

PDF
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Mikroekonometria jest pierwszym w Polsce podręcznikiem analizy mikrodanych dotyczących zagadnień ekonomicznych, finansowych i społecznych. Coraz większy popyt na analizy mikrodanych odnotowuje się w marketingu, w finansach, w zarządzaniu, w badaniach mikro- i makroekonomicznych, a także w innych naukach społecznych. Przykładowe zastosowania omawianych modeli obejmują:badanie zdolności kredytowej,

prognozowanie odejść klientów i bankructw firm,

wybór grup docelowych do kampanii bezpośrednich,

badanie preferencji klientów względem marek,

modelowanie szkód i wypłat ubezpieczeniowych.


Obok przeglądu modeli i metod książka zawiera liczne przykłady i ćwiczenia.


Jest przeznaczona do studiowania mikroekonometrii przez studentów uczelni ekonomicznych oraz praktyków-analityków interesujących się analizą mikrodanych.

Drugie wydanie Mikroekonometrii zostało rozszerzone o rozdziały poświęcone modelom dla danych panelowych oraz szacowaniu efektów oddziaływania za pomocą estymacji przez dopasowanie (matching).
Autorzy książki związani są z Instytutem Ekonometrii oraz z Instytutem Statystyki i Demografii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, zwłaszcza z Zakładem Ekonometrii Stosowanej kierowanym przez redaktora naukowego książki profesora Marka Gruszczyńskiego.


"Jest to publikacja bardzo potrzebna, wypełniająca luką na polskim rynku wydawnictw naukowych w zakresie podręcznika metod ekonometrycznych stosowanych do analizy mikrodanych."Z recenzji profesor Krystyny Strzały

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 978-83-264-5184-3
  • Całkowity rozmiar: 4 MB
  • Całkowity liczba stron: 352
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Monika Książek "Mikroekonometria. Modele i metody analizy danych indywidualnych" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Akademicka. Ekonomia»
Marketing na rynku międzynarodowym
Marketing usług
Finanse międzynarodowe
-5%
Paulina Orlicka
02 sierpnia 2021

Całe szczęście, że wreszcie pojawił się podręcznik akademicki poświęcony mikroekonometrii. Książka jest naprawdę bardzo dobra, przejrzysta, napisana w przystępny sposób. To bardzo dobry i jedyny podręcznik dotyczący tego zagadnienia w Polsce, ale naprawdę godny polecenia!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę