3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Nowe zasady stosowania ulgi na złe długi

PDF
Autorzy:, , , , ,
Z serii: E-PORADNIK
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W praktyce obrotu gospodarczego często się zdarza, że kontrahent nie wywiązuje się z obowiązku zapłaty za dostarczony towar lub wykonaną usługę. W takiej sytuacji sprzedawca nie tylko traci zarobek, ale co gorsza obowiązany jest do zapłaty należnego podatku od towarów i usług z własnego rachunku. Jednak jeżeli jest zainteresowany odzyskaniem podatku należnego związanego z nieściągalnymi wierzytelnościami może korzystać z tzw. ulgi na złe długi.    


    Wierzyciel, który chce skorzystać z ulgi na złe długi musi jednak mieć świadomość, iż z dniem 1 stycznia 2013 r. istotnie zmieniły się przepisy w tym zakresie, a zasady korzystania z tej ulgi różnią się zależnie od tego kiedy upłynął termin jej płatności.  Jeśli chcesz poznać warunki stosowania ulgi na złe długi pozwalającej podatnikom na odzyskanie podatku należnego w przypadku nieuiszczenia zapłaty przez nabywcę zapoznaj się z publikacją "Nowe zasady stosowania ulgi na złe długi".   


    Z publikacji dowiesz się:    kto może skorzystać z ulgi na złe długi,  w jakim terminie można skorzystać z ulgi na złe długi,  czy można skorzystać z ulgi na złe długi, jeżeli dłużnik jest w trakcie postępowania upadłościowego lub w trakcie likwidacji,  jakie warunki należy spełnić w przypadku wierzytelności powstałych w 2012 r., a jakie do wierzytelności z 2013 r.      Publikacja zawiera omówienie przepisów regulujących tematykę ulgi na złe długi, a także praktyczne porady jak krok po kroku odzyskać podatek należny od niezapłaconych wierzytelności.   


    Adresaci:

  Adresatami publikacji są przede wszystkim osoby zatrudnione w księgowości i finansach, właściciele biur rachunkowych i doradcy podatkowi oraz osoby prowadzące własną gospodarczą.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 lipca 2019
  • ISBN: 978-83-264-4319-0
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Wolters Kluwer Polska SA
Adam Bartosiewicz "Nowe zasady stosowania ulgi na złe długi" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę