Homo deus. Krótka historia jutra

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Homo deus. Krótka historia jutra
Homo deus. Krótka historia jutra
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 79,80  63,84 
Homo deus. Krótka historia jutra
Audio
Homo deus. Krótka historia jutra
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
39,90  29,13 
Szczegóły
Opis książki

Światowy bestseller. Nowa książka najbardziej inspirującego myśliciela XXI wieku.

Tak będzie wyglądała nasza przyszłość!

Yuval Noah Harari w słynnej książce Sapiens. Od zwierząt do bogów opisywał ewolucję i historię ludzkości. W swym najnowszym dziele stawia kolejny krok – w Homo deus… myśliciel skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że człowiek pod wieloma względami już stał się równy bogom i przystąpił do realizacji kolejnych marzeń: o nieśmiertelności i szczęściu.

Harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja XXI wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach.

Śmierć to tylko problem techniczny.

Światowe korporacje prowadzą wyścig po nieśmiertelność. Już niebawem najbogatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. Jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie?

Czy ludzkość osiągnie szczęście?

Człowiek to biologiczna maszyna, a skoro tak, można nią sterować. W XXI wieku poczucie szczęścia po prostu będzie można włączyć na żądanie.

Wojna to przeżytek

Już dzisiaj więcej osób umiera w wyniku samobójstw niż w konfliktach zbrojnych. O czym to świadczy?

Nowe religie, nowa struktura społeczna, nowa ekonomia, bioinżynieria, cyborgizacja, nowa etyka i nowy humanizm. Jesteśmy na to gotowi? Czy odnajdziemy się w takim świecie?

To rodzaj książki, która zmiata pajęczyny z naszych mózgów. Styl Harariego, promieniujący mocą i jasnością sprawia, że czytelnik patrzy na świat jak na zjawisko dziwne i zarazem nowe.

„Sunday Times”

Yuval Noah Harari (ur. 1976) – izraelski historyk, profesor na Hebrew University w Jerozolimie. Obecnie uważany jest za jednego z najważniejszych makrohistoryków i filozofów współczesnych. Autor międzynarodowego bestsellera Sapiens. Od zwierząt do bogów. Książka okazała się wielkim sukcesem – ponad 5 milionów sprzedanych egzemplarzy w 45 krajach. Druga książka Homo deus również okazała się bestsellerem – dotarła do trzeciego miejsca na liście bestsellerów „New York Timesa”, a na brytyjskiej liście „The Sunday Times” przez 8 tygodni gościła na pierwszym miejscu (dzieląc miejsce z pierwszą książką Harariego).

Yuval Noah Harari mieszka pod Jerozolimie wraz ze swoim mężem. Jest weganinem i nie posiada telefonu komórkowego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 630 str. 55 ilustracji
  • ISBN: 9788308066584
  • Tłumacz: Michał Romanek
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Yuval Noah Harari "Homo deus. Krótka historia jutra" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Homo deus. Krótka historia jutra
Audiobook
Czyta Roch Siemianowski
39,90  29,13 

Osoby, które czytają tę książkę, przeczytały również

Kazimierz Ruskowski
16 stycznia 2020

Właśnie przeczytałem tę książkę i … dosłownie wysadziła mi mózg! I zarówno z negatywnego, jak i pozytywnego punktu widzenia. Musiałem pomyśleć o wielu rzeczach, o których nigdy nie myślałem, i nauczyć się tak wielu nowych rzeczy, że zajęłoby to dużo czasu, zanim nowe informacje zmieściłyby się w mojej głowie. Miałem tak wiele pytań po przeczytaniu pierwszej książki profesora Harari… Książka Homo deus dała mi odpowiedzi na te pytania, ale z kolei stworzyła wiele nowych, jeszcze trudniejszych. Ostrzegam: to trudna lektura, ale warto. Po każdym rozdziale długo zastanowisz się nad tym, co czytasz, a następnie powrócisz do niego raz po raz. Ale ta książka zmieni twoje życie na zawsze.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę