RanaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Rana
Rana
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 71,81  57,45 
Tekst
Rana
E-book
31,91  24,25 
Szczegóły
Audio
Rana
Audiobook
Czyta Grzegorz Damięcki
39,90  30,32 
Szczegóły
Видео
Wojciech Chmielarz - RANA - Czy możliwe jest porozumienie między pokoleniami?
Opis książki

Podobno czas leczy rany. Niektóre jednak nigdy się nie zabliźniają… Kolejny bestsellerowy thriller Wojciecha Chmielarza, autora takich głośnych tytułów jak „Żmijowisko” czy „Podpalacz”. Niepokojący i mroczny, odkrywa tajemnice, o których nikt nie chce mówić.

<br/>Najpierw pod kołami pociągu ginie Marysia, uczennica ekskluzywnej prywatnej szkoły na warszawskim Mokotowie. Jej nauczycielka, Elżbieta próbuje odkryć, co się naprawdę stało. Rozpoczyna prywatne śledztwo tylko po to, żeby wkrótce sama zginąć. Ale jej ciało znika, a jedynymi osobami, które cokolwiek widziały, są Gniewomir, nieprzystosowany społecznie chłopak zafascynowany seryjnymi zabójcami, i Klementyna, doświadczona nauczycielka na życiowym zakręcie, której wydaje się, że zdobywszy pracę w poważanej szkole, los wreszcie się do niej uśmiechnął. Nic bardziej mylnego.

Żadne z nich nie chce angażować się w tę sprawę – każde z nich ma swoje powody – ale żadne z nich nie ma wyjścia. Gdyby wiedzieli, dokąd zaprowadzi ich to śledztwo, nigdy by się na to nie odważyli. Szkoła okazuje się pełna tajemnic. Podobnie jak pracujący w niej nauczyciele…

„Rana” to bezlitosne studium zła uśpionego w zaciszu domowego ogniska. Niepokojące i mroczne, odsłania najgłębiej skrywane tajemnice, o których nikt nie chce mówić. Powieść jednego z najwyżej ocenianych i najchętniej czytanych współczesnych pisarzy odziera z wszelkich złudzeń.

<br/>„To chyba najtrudniejsza książka, jaką kiedykolwiek napisałem. Dotykająca delikatnej materii, relacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem i przemocy pojawiającej się w tej relacji” – Wojciech Chmielarz

<br/>O Autorze:

WOJCIECH CHMIELARZ (ur. 1984) – autor kryminałów, dziennikarz, zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru (2015), wielokrotnie nominowany do tej nagrody, zdobywca Grand Prix Warszawskiego Festiwalu Kryminału (2019) i Złotego Pocisku (2019). Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce”, „Pocisku” i „Polityce”. Były redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Uznawany za jednego z najbardziej obiecujących pisarzy kryminalnych młodszego pokolenia. Autor cyklu powieści o komisarzu Jakubie Mortce: „Podpalacz” (2012), „Farma lalek” (2013), „Przejęcie” (2014), „Osiedle marzeń” (2016) i „Cienie” (2018), cyklu gliwickiego: „Wampir” (2015) i „Zombie” (2017), postapokaliptycznej powieści „Królowa głodu” (2014) oraz bestsellera „Żmijowisko” (2018), na podstawie którego powstaje serial telewizyjny. Mieszka w Warszawie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 13 września 2019
Wojciech Chmielarz "Rana" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Rana
Audiobook
Czyta Grzegorz Damięcki
39,90  30,32 
Klaudia Smieja
25 grudnia 2019

Powieść, którą czyta się z niesamowitą przyjemnością i zainteresowaniem. Genialnie wykreowane postacie, pełno zagadek, tajemnica, ciągłe budowanie napięcia. To jest to co kocham u Chmielarza. «Rana» jest wyjątkowo dobrze przez niego dopracowana. Fabuła jest niesamowicie wciągająca.

Niektórzy zarzucili pisarzowi, że postacie w „Ranie” są nieco przerysowane, ja uważam, że nie trudno byłoby ich namierzyć w ludziach żyjących wokół nas. Zakładam, że jest to wynik niezwykłej wnikliwości i spostrzegawczości autora, a jego ostre, mistrzowskie wręcz pióro dopełnia całą resztę.

Gorąco polecam powieść każdemu, nie tylko fanom kryminałów. Bo "Rana” to rewelacyjne literackie rzemiosło, z wartką akcją, oparte na genialnym pomyśle, które zręcznie wciąga czytelnika w wir amatorskiego śledztwa nauczycielki i ucznia. Bez cienia wątpienia zaliczam tę książkę do najlepszych pozycji z gatunku „kryminał”, które przeczytałam w tym roku. Oby w nowym roku pojawiło się takich więcej. Nie przegapcie tej książki.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę