Sklepik z marzeniami

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tajemniczy przybysz z Europy, Leland Gaunt, otwiera w Castle Rock sklep, w którym można kupić „wszystko, o czym zamarzysz”. Za zrealizowanie marzeń płaci się jednak nie pieniędzmi, ale… pozornie niewinnymi figlami, które płata się mieszkańcom miasteczka. W rzeczywistości, spełniając ludzkie pragnienia, Gaunt niewoli dusze swoich klientów. Żaden bowiem nie potrafi wyzwolić się z mocy spełnionych marzeń, znieść myśli, że mógłby utracić to, co udało mu się zdobyć za sprawą jakiegoś cudu. Tylko Pangborn, miejscowy szeryf, będzie próbował przeciwstawić się przybyszowi. Czy bez pomocy sił nadprzyrodzonych uda mu się odnieść zwycięstwo w walce z czarną magią? Jaką cenę przyjdzie mu zapłacić? Pangborn ma także pewną słabość – bardzo chciałby poznać sekret tajemniczej śmierci swojej żony i dziecka...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-462-5
  • Redaktor: Krzysztof Sokołowski
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Stephen King "Sklepik z marzeniami" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Wiesław Michałowski
01 listopada 2021

"Sklepik z marzeniami" to przesłanie ubrane w czarny płaszcz horroru prosto z mroku najstraszniejszych lęków…Tą książką King mówi o tym jak słaby jest człowiek, jak słaba jest jego silna wola i z jaką lekkością idzie na łatwiznę. Każdy ma swoje marzenia te małe i te duże. Sprzedajesz duszę diabłu w zamian za marzenia posiadania pięknych przedmiotów. Wystarczy jedna karta futbolowa czy ładna figurka za darmo a raczej za psikus, który prowadzi do lawinowej liczby tragedii w jakby się wydawało spokojnym miasteczku. Polecam Wam tę książkę. To mój absolutny top topów Kinga!

Marianna Ogorek
23 kwietnia 2020

W pewnym miasteczku, tajemniczy Leland Gaunt otwiera sklep z niesamowitymi, sentymentalnymi przedmiotami. Zapłacić za kupno któregoś z nich można płatając psikusa innej osobie. King jak zwykle zabrał mnie w niesamowita podróż literacką. Genialni, charakterystyczni bohaterowie (nawet przewinęli się nasi rodacy), którzy wraz z absorbująca historia tworzą niepodrabialną, kingowską atmosferę. Książka uświadamiająca nam, że często pokusa, która jest na wyciągnięcie ręki niesie za sobą skryte konsekwencje. Dla mnie extra, polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę