Parabellum 1. Prędkość ucieczkiTekst

Z serii: Parabellum #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Parabellum 1. Prędkość ucieczki
Prędkość ucieczki
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 69,80  55,84 
Parabellum 1. Prędkość ucieczki
Audio
Prędkość ucieczki
Audiobook
Czyta Łukasz Garlicki
39,90  30,32 
Szczegóły
Opis książki

Pierwszy tom kultowej sagi historycznej Remigiusza Mroza!

Misternie skonstruowana fabuła, której wątki łączą się ze sobą w najmniej oczekiwanych momentach.


Jest sierpień 1939 roku, nad Polskę nieuchronnie zbliża się widmo wojny. Życie dwóch braci zmienia się z dnia na dzień, kiedy staje się jasne, że świat, jaki dotychczas znali, chyli się ku upadkowi.

Starszy sierżant Bronek Zaniewski będzie musiał zmierzyć się z wrogiem na linii frontu, podczas gdy Staszek, młodszy z braci, zrobi wszystko, by zapewnić bezpieczeństwo Żydówce, której oświadczył się tuż przed niemiecką inwazją…

Seria Parabellum to nie tylko pełna napięcia opowieść o polskiej historii, ale także okazja do spojrzenia na konflikt oczami oficera Wehrmachtu, Christiana Leitnera – jednej z ciekawszych postaci na firmamencie współczesnej polskiej literatury.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 sierpnia 2019
Remigiusz Mróz "Parabellum 1. Prędkość ucieczki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Prędkość ucieczki
Audiobook
Czyta Łukasz Garlicki
39,90  30,32 
Książka należy do serii
«Parabellum»
Parabellum 3. Głębia osobliwości
Parabellum 1. Prędkość ucieczki
Parabellum 2. Horyzont zdarzeń
-5%
Balbina Wielgus
23 grudnia 2019

O Remigiuszu Mrozie słyszałam bardzo dużo dobrego i wielu znajomych mi go polecało, ale jakoś długo nie mogłam się zdobyć na przeczytanie pierwszego tomu Parabellum. Książki na tematy historyczne nigdy nie przyciągał mojej uwagi, może dlatego, że nie byłam fanką historii w szkole :-) Remigiusz Mróz jednak pisze tak dobrze, że pomimo całej otoczki historycznej chce się czytać dalej. Uwielbiam jego książki. Największy plus za to, że trzyma w napięciu do samego końca.

Bardzo podziwiam Remigiusza Mroza, bo pisząc swoje książki zawsze szczegółowa zgłębia temat i to w tych książkach widać. Są bardzo dobrze dopracowane, szczegółowe, wszystko ma sens, dostajemy na talerzu piękną i zgraną całość, bez żadnych niedomówień. Na szczególną uwagę zasługują rewelacyjnie zarysowani bohaterowie i niesamowicie wciągająca akcja,która nie pozwoli odłożyć tej książki na później. Z ogromną ciekawością i przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Klan NowiPL
19 lipca 2020

Genialna książka genialnego autora. Tym razem «mroźno» było w czasach 2 wojny światowej. Książka w przystępny sposób pokazuje losy ludzi podczas wojny – nie heroicznych bohaterów którzy w pojedynkę pokonują całą armie, lecz zwykłych ludzi takich jak ja czy Ty. Mróz w najlepszej postaci.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę