Jod leczyTekst

Skuteczny program terapii
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

LYNNE FARROW – wykładowca akademicki i dziennikarka. Przez długie lata zmagała się z licznymi dolegliwościami, takimi jak chroniczne zmęczenie, senność, ból głowy, brak koncentracji, torbiele piersi, otyłość. Pomimo wielu badań, lekarze nie mogli odnaleźć przyczyny jej schorzeń. Wreszcie usłyszała diagnozę – rak piersi. Wtedy postanowiła dotrzeć do bibliotek i archiwów w poszukiwaniu zapomnianych, a może celowo porzuconych metod leczenia.


Jej zdumienie z każdym dniem rosło…

• Światowa Organizacja Zdrowia uznaje niedobór jodu za najłatwiejszą do wyeliminowania przyczynę upośledzeń umysłowych.

• Spożycie jodu od lat 70. XX wieku spadło o 50 procent.

• W tym czasie wzrosła ilość zachorowań na choroby piersi, prostaty i tarczycy, wynikających z niedoboru jodu.

• W latach 1975–2005 liczba przypadków raka tarczycywzrosła o 182 procent.

• Od lat 70. XX wieku występowanie raka piersi wzrosło trzykrotnie: z jednego przypadka na 23 kobiety do jednego przypadka na 7–8 kobiet.

• Wskaźnik niedoboru jodu jest coraz wyższy, co potwierdzają kolejne pomiary prowadzone przez agencje rządowe.


Lynne Farrow w książce Jod leczy przedstawia wieloletnią tradycję stosowania tego zapomnianego pierwiastka w medycynie oraz opisuje historie ludzi, dla których suplementacja jodem stała się początkiem nowego, zdrowszego życia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
Lynne Farrow "Jod leczy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Kryspyn Grabarczyk
17 czerwca 2020

O uzdrawiających właściwościach jodu słyszałem już wielokrotnie. Nie bez powodu słyszy się przecież o miejscach w Polsce, które w jod obfitują i dają się poznać jako uzdrowiska. Nigdy jednak nie przyjrzałem się bliżej temu zagadnieniu, a więc postanowiłem zmienić to. Na książkę «Jod leczy» trafiłem w księgarni, mój wzrok przykuła klimatyczna okładka. W treści nie było mniej ciekawie. Lynne Farrow przybliża problem bardzo powszechny w dzisiejszych czasach, czyli niedobór jodu i konsekwencje zdrowotne tego niedocenionego pierwiastka w naszym organizmie. Wyjaśnia historię zastosowania jodu w medycynie i jak doszło do tego, że niektórzy postrzegają go jako wręcz szkodliwy. Zdecydowanie jest to jedna z najciekawszych i najlepiej odpartych badaniami książka o zdrowiu jakie miałem okazję przeczytać. Polecam zainteresowanym swoim zdrowiem.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę