Chłopcy z Placu BroniTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Chłopcy z Placu Broni
Chłopcy z Placu Broni
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 35,80  28,64 
Chłopcy z Placu Broni
Audio
Chłopcy z Placu Broni
Audiobook
Czyta Waldemar Barwiński
22,90  16,72 
Szczegóły
Opis książki

Niezwykle popularna książka, klasyka literatury węgierskiej. Dzieje gromadki chłopców – uczniów budapesztańskiego gimnazjum – którzy gorąco pokochali swój plac zabaw i bronili go przed napaścią rówieśników z innej szkoły. Autor podkreśla szczególnie takie walory, jak honor, odwaga, poczucie obowiązku.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 190 str. 4 ilustracje
  • ISBN: 9788310124234
  • Tłumacz: Tadeusz Olszański
  • Wydawca: Nasza Księgarnia
  • Spis treści
Ferenc Molnar "Chłopcy z Placu Broni" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Chłopcy z Placu Broni
Audiobook
Czyta Waldemar Barwiński
22,90  16,72 
Józefa Czerniak
16 stycznia 2020

Pamiętam tę historię z lat szkolnych. Nawet wtedy wywarła na mnie duże wrażenie, a teraz, kiedy ponownie przeczytałam, wszystkie te odczucia powróciły. Właściwie to dziwna lektura dla młodej uczennicy, prawda? W tym sensie, że w tym wieku wydaje się, że jest napisane o chłopcach i dla chłopców. Przynajmniej pamiętam, że w tym czasie miałem właśnie takie myśli podczas czytania tej książki. Ale to nie powstrzymało mnie od płaczu z serca, kiedy przewróciłam ostatnią stronę. Teraz, oczywiście, już nie płakałam, ale książka wciąż mnie dotykała, tak jak po raz pierwszy. Ta historia pokazuje, czym naprawdę jest życie, a także co oznacza ojczyzna, rodzina i przyjaźń. Chłopcy z Placu Broni to lektura obowiązkowa dla każdego, w każdym wieku. Jeśli nie byłeś w stanie przeczytać tej książki w szkole, czytaj teraz, nie pożałujesz.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę