Znajdź mnieTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

André Aciman – mistrz intymnych detali i emocjonalnych niuansów, które są materią pożądania, ponownie przenosi nas w scenerię romansu. Trzy opowiadania, trzej bohaterowie, trzy zmysłowe opowieści przepełnione erotyzmem, nostalgią i czułością.

Samuel, starzejący się profesor filologii klasycznej jedzie na spotkanie z synem, Eliem, wziętym pianistą. Przypadkowe spotkanie w pociągu do Rzymu z piękną młodą kobietą odmienia jego życie. Elio przeprowadza się do Paryża, gdzie nawiązuje udaną relację z niemal o dwie dekady starszym mężczyzną. Oliver, dziś wykładowca college’u w Nowej Anglii, mąż i ojciec, planuje długą podróż przez Atlantyk…

Jak tym razem splotą się losy głównych bohaterów?

„Świat Tamtych dni, tamtych nocy tak naprawdę nigdy mnie nie opuścił. Mimo. że stworzyłem bohaterów i byłem autorem ich życia, nie przypuszczałem, że nauczą mnie tak wielu rzeczy o intymności i miłości – nie byłem świadomy, że je wiem, dopóki nie przelałem ich na papier. Film sprawił, iż zdałem sobie sprawę, że chcę wrócić do bohaterów i obserwować ich przez kolejne lata”.

André Aciman, Vulture"

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 18+
  • Data dodania do LitRes: 22 marca 2020
André Aciman "Znajdź mnie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Martyna Golubska
19 marca 2020

Andre Aciman nie pisze słabych książek. Niezwykła drobiazgowość i wyczucie w opisach, subtelne ukazanie ulotności chwili to jedne z cech, które dla mnie wyróżniają go na tle innych pisarzy. Nikt tak nie pisze o czułościach i emocjonalności ludzkiej jak Aciman. Niezwykłe historie, wciągająca fabuła, niełatwa tematyka o przełamywaniu stereotypów. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę