LAS ZNA TWOJE IMIĘTekst

Przeczytaj fragment
Wejdź do magicznego świata Alaitz Leceaga za 3 kliknięcia!
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fascynująca, tajemnicza i mroczna opowieść o sile i determinacji kobiet w świecie rządzonym przez mężczyzn i o pełnej pasji walce o przetrwanie.


Sekret ukryty głęboko w lesie. Dwie siostry, które łączy więcej, niż dzieli.


Ród kobiet z niezwykłym darem.


Pod koniec lat 20. ubiegłego wieku Estrella i jej siostra bliźniaczka, Alma, miały wszystko, o czym tylko mogły zamarzyć – jako córki markiza, właściciela dworku i kopalni żelaza, dorastały w luksusie… Lecz przyszło im też dźwigać ogromne brzemię.


Estrella i Alma to spadkobierczynie niezwykłego daru przekazywanego z pokolenia na pokolenie w żeńskiej linii rodziny. A ich życie naznaczone zostało piętnem przepowiedni, według której jedna z nich umrze, zanim skończy piętnaście lat. Tak zaczyna się pełna magii i pasji historia, która prowadzi czytelnika śladami głównej bohaterki, niezwykłej kobiety, która mimo strachu przed niebezpieczeństwami nie zawaha się zrobić tego co konieczne, aby obronić swoją ziemię i dziedzictwo zapisane we krwi.


Porywająca powieść o miłości, zazdrości i zemście. Pełna tajemnic saga rodzinna w stylu Isabel Allende i Kate Morton, nastrojowa niczym gotyckie powieści sióstr Brontë.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 21 czerwca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-701-5
  • Redaktor: Barbara Bardadyn
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Alaitz Leceaga "LAS ZNA TWOJE IMIĘ" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Sofroniusz Kulinski
29 maja 2020

Określiłbym tę książkę jako mroczną obyczajówkę z elementami fantastyki, dramatu i romansu. Akcja zaczyna się w latach 20. ubiegłego wieku w Hiszpanii. Cudowna Willa Soledad z całym przepychem i bogactwem, przeróżne ozdoby z całej Europy, wystawne przyjęcia. I przeklęte kobiety, dziedziczki daru w linii żeńskiej tej właśnie rodziny przekazywanego od pokoleń. Jak na debiut literacki, jest naprawdę dobrze. Trzymam kciuki za autorkę i chętnie sięgnę po więcej jej dzieł.

Ewelina Koska
05 maja 2020

Książka «Las zna twoje imię» zainteresowała mnie już od pierwszej strony. Byłam bardzo ciekawa tej lektury, mój wzrok od razu przykuła śliczna okładka i tajemniczy opis. Niezwykły, mroczny klimat wykreowany przez pisarkę uchwycił mnie i nie puszczał! Akcja rozpoczyna się praktycznie od początku lektury, co sprawia, że naprawdę ciężko się oderwać od czytania. Fabuła i postaci są intrygujące i oryginalne, a świat przedstawiony jest opisany w iście magiczny sposób. Jest to taka baśń dla dorosłego czytelnika, dużo tu magii i fantastycznych wydarzeń, dla miłośników tego typu rewelacji «Las zna twoje imię» to na pewno łakomy kąsek.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę